Moravskoslezská liga mládeže v ploutvovém plavání odstartovala ve Zlíně

První ze tří kol Moravskoslezské ligy mládeže v ploutvovém plavání se letos nekonalo do roka a do dne od loňských závodů, ale naopak jeden celý den chyběl do celého roku, aby ve Zlíně  bylo opět v plaveckém bázenu velmi živo.

Jak  tedy v sobotu 26. ledna 2019 dopadly závody v ploutvovém plavání?

Proti loňsku ubyl v úvodním kole Moravskoslezské ligy mládeže v ploutvovém plavání jeden tým, konkrétně nestartovalo sedm klubů, ale jen šest a to domácí Nemo Zlín, Nautilus Břeclav, Laguna Nový Jičín, KSP Olomouc, Skorpen Přerov a Čochtanklub Žďár nad Sázavou. Zato proti loňsku se jen o málo  snížil počet účastníků ze 140 na 137.

Abychom pochopili celý systém mládežnických soutěží v ploutvovém plavání, je dobré  vědět, že v  lize mládeže se závodí ve třech věkových kategoriích:

V kategorii E závodí jedenáctiletí a mladší plavci, kteří absolvují disciplíny 100 PP, 50 BF, 200 BF a 4 x 50 BF
V kategorii D závodí dvanáctiletí a třináctiletí plavci, kteří absolvují disciplíny  50 PP, 100 PP, 200 BF a 4 x 50 BF
V kategorii C závodí čtrnáctiletí a patnáctiletí plavci, kteří absolvují disciplíny 50 PP, 400 PP, 200 BF a 4 x 50 BF.

Podle zprávy ze závodů uveřejněné na webu Sdružení sportovních svazů České republiky byl v kategorii C nejúspěšnějším plavcem vítěz tří disciplín Matyáš Sehrig ročník 2004 z KSP Olomouc. Jestliže všechny chlapecké discipliny vyhrál jen jeden plavec u stejných disciplin děvčat zvítězily pokaždé jiné a to Jolana Hnáthová (KSP Olomouc), Lucie Hrubá a Veronika Vašíčková (obě Skorpen Přerov).

V kategorii D plavala nejrychleji vítězka dvou disciplín a druhá ve třetí Veronika Přibylová z Čochtanklubu  Žďár nad Sázavou. Ve stejných disciplinách chlapců byl dvakrát první a jednou druhý Matyáš Raitr z Laguny Nový Jičín.

Z kategorie E si zapamatujte jméno Sabina Dasytchová z KSP Olomouc, která jednu disciplínu vyhrála a při dalších dvou dosáhla v cíli na stěnu bazénu jako druhá. Lépe si počínal se dvěmi výhrami a s jedním druhým místem  Adolf Chovanec z Laguny Nový Jičín.

Podle zprávy uveřejněné na webu sdružení sportovních svazů v prvním kole Moravskoslezskou ligu mládeže vede KSP Olomouc (2005 bodů) před Lagunou Nový Jičín (1825 bodů) a Čochtanklubem Žďár nad Sázavou (1579 bodů).

Jak říkám...

"Za NEMO Zlín bojovalo 23 závodníků. Nejlepších medailových výsledků dosáhl Filda Kneifel, který ve své věkové kategorii C vybojoval stříbrnou medaili na trati 50 PP a bronz 400 PP," pochválila na klubovém webu z pořadatelského klubu nejúspěšnějšího závodníka autorka zprávy o závodě  Helena Janásková.