Moderní pětibojař Grycz dosáhl ve SP na své kariérní maximum. V Sofii byl devátý

[ title]
Nejlepší výsledek ve Světovém poháru v kariéře zaznamenal moderní pětibojař Marek Grycz, když na druhém seriálovém podniku v bulharské Sofii skončil devátý. Vítězem se stal Mexičan Padilla.

Dosud nejlepším Gryczovým výsledkem bylo šestnácté místo z loňského finále Světového poháru v Astaně. Tentokrát jedenadvacetiletý Čech nakoukl do elitní desítky.


     "Jsem spokojený, všechno bylo dobré. Jediné, co mohlo být trochu lepší, byl šerm. Tam jsem měl uprostřed takovou menší krizi, kdy jsem prohrál asi sedm šťouchů po sobě. To mě asi stálo ještě o trochu lepší výsledek," řekl jediný Čech sobotního finále.

Solidním výkonem v plavání a vyrovnanou bilancí v šermu se Grycz usadil ve druhé desítce průběžného pořadí. Druhým nejlepším parkurem se poté posunul mezi absolutní elitu. V závěrečné kombinované disciplíně si navíc připsal nejrychlejší střelbu z celého startovního pole.


     "Z té střelby mám velkou radost, protože už je víceméně stabilní. Fajn pocit mám i z té jízdy. Dostal jsem dobrého koně a dobře jsem ho zajel, tak to samozřejmě vždycky potěší,“ usmíval se Grycz.

S jeho výkonem nemohl být nespokojený ani reprezentační trenér Jakub Kučera.


Jak říkám ...      "Za mě v téhle fázi sezóny jedině pochvala, Marek neudělal podobně jako v kvalifikaci žádnou chybu. Ani ten šerm nebyl nijak špatný, taková krize je úplně normální. I s ní Marek zašermoval nejlíp mezi seniory od té doby, co s nimi závodí. K tomu bezchybná jízda, skvělé kombi, nejrychlejší střelba. Už čtyři kluci si na prvních dvou svěťácích udělali kariérní maximum, což je pro nás určitě dobrá zpráva. Jsou na dobré cestě," chválil svého svěřence jeho trenér Jakub Kučera,  který má po dvou Světových pohárech zase o důvod víc ke spokojenému úsměvu.

V neděli 14. dubna 2019 podnik v Sofii uzavře smíšená štafeta dvojic. V té by se měli představit i Ondřej Polívka s Ekiškou Přibylovou. Nejlepší Čech individuálního závodu se naopak těší na krátký oddych.

"Teď si potřebuju alespoň dva dny odpočinout. Další svěťák půjdu v Praze, na to se moc těším, protože doma závodím rád," připomněl Grycz jeden z blížících se vrcholů letošní sezóny.


(šs, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)