Mladoboleslavští fotbalisté vytěžili v Karviné tři ligové body. Karviná - Mladá Boleslav 3:4

Mladoboleslavští vybojovali první srpnovou neděli  velmi důležité tři body v Karviné nad týmem, kterého v předchozích čtyřech prvoligových duelech  ani jednou neporazili. V utkání nečekaně bohatém na góly byli Středočeši neustále napřed a soupeř jejich náskok dotahoval, ten závěrečný o dva góly už však nesrovnal, pouze snížil. Není baz zajímavosti ani skutečnost, že před angažmá v Mladé Boleslavi byl její součaný kouč Josef Weber trenérem Karviné.

První poločas byl plný střeleckých příležitostí na obou stranách. Ve 24. minutě Přikrylův přetažený centr z pravé strany Konaté vrátil před karvinskou branku a Komlichenko uspěl v hlavičkovém souboji na malém vápně - 0:1.

Už v nastavených dvou minutách prvního poločasu za Královo stažení Moravce nařídil rozhodčí Marek penaltu, kterou jistým kopem proměnil Budínský ve vyrovnání - 1:1 a pak vzápětí i skončilo první dějství.

Druhý poločas byl nečekaně bohatý na góly. V 56. minutě si Ladra na hranici vápna připravil pozici ke střelbě, kterou mu soupeř zablokoval, míč se však odrazil ke Konatému a ten zamířil po zemi přesně k levé tyči mimo Berkovcův dosah - 1:2.

V 58. minutě Karviná zaútočila po levém křídle a Letičův povedený centr Wágner z malého vápna nechytatelnou hlavičkou poslal za Šedova záda - 2:2.

V 64. minutě Přikrylův centr z pravé strany si dezorientovaný stoper a kapitán Karviné Janečka poslal hlavou do vlastní opuštěné branky přes vyběhnuvšího Berkovce - 2:3.

V 83. minutě Hůlka na půlící čáře vyhrál důležitý osobní souboj a po jeho přihrávce se Ladra zasekávačkou zbavil protihráče a trefil se k pravé tyči - 2:4.

V 87. minutě v závaru před boleslavskou brankou Moravcovu hlavičku z pár kroků Šeda vyrazil reflexivně jen před sebe a proti Ramirezově dorážce už byl bezmocný - 3:4. V závěrečných minutách včetně tří nastavených si Boleslavští těsnou výhru pohlídali.

Jak říkám ...

"Jako hostující trenér jsem si zápas v Karviné užil. Jsem rád, že si na mě fandové vzpomněli, bylo to příjemné a chvíli mi trvalo, než jsem se soustředil na fotbal. Na poměry české ligy jsme byli svědky velmi zajímavého a atraktivního utkání, podílely se na tom oba týmy. Třikrát jsme šli do vedení, dvakrát domácí vyrovnali, vypadalo to, jakoby hráči nám trenérům usilovali o zdraví či dokonce o život.   Máme mladý tým, který však druhý poločas odehrál aktivně a lépe než první. Pro domácí je to krutá porážka, pro nás důležité vítězství a pro diváky určitě zajímavá podívaná, " řekl kouč Mladé Boleslavi  Jozef Weber

"Těžko se hodnotí prohraný zápas, který jsme začali dobře a z jednoho ze dvou vydařených protiútoků soupeře dostali hloupý gól. Potom jsme stoprocentní šance nedohráli do gólů. Věřil jsem, že ve druhém poločase dáme góly, ale naopak jsme dostali a navíc si dali jeden vlastní. Bylo pro nás velmi důležité v tomto domácím utkání bodovat a snažili se do poslední minuty zvrátit nepříznivé skóre, bohužel jsme to nezvládli," řekl karvinský trenér Roman Nádvorník.

Karviná 5. srpna 2018

třetí  kolo

MFK Karviná – FK Mladá Boleslav 3:4 (1:1)

Branky: 45. Budínský (z pokutového kopu), 58. Wágner, 87. Ramirez - 24. Komlichenko, 56. Konaté, 62. vlastní karvinského Janečky, 83. Ladra
Rozhodčí: Marek - Nádvorník, Horák *ŽK: Konaté, Diviš, Mareš * Diváků: 3357
FK Mladá Boleslav: Šeda - Pauschek, Chaluš, Král, Keresteš - Takács, Hůlka - Přikryl (64. Diviš), Ladra (90. Mareš), Konaté (80. Křapka) - Komlichenko.
MFK Karviná: Berkovec - Čolič, Kocsic, Janečka, Letič (88. Dramé) - Budínský, Mertelj - Moravec, Panák (70. Ramirez), Tusjak - Wágner.

(jk, SportovniListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)