Mladoboleslavští fotbalisté vykradli Stínadla v Teplicích ... Teplice - Mladá Boleslav 0:2

Mladoboleslavští získali tři body v Teplicích, protože byli lepší než soupeř, přesnější v kombinaci i střelbě, důraznější v osobních soubojích a také nesmírně disciplinovaní a bojovní ve druhém poločase, který téměř celý odehráli v oslabení o vyloučeného stopera Šušnjara. Kromě dvou gólů Křapky a Komlichenka ještě nastřelili brankovou konstrukci Komlichenko, Ladra a Matějovský.

První poločas dopadl dobře pro Boleslav. Dlouho se hrálo bez branek až teprve ve 35. minutě Matějovský vybojoval druhý boleslavský roh, který sám rozehrál, obranou sražený míč Ladra vrátil před branku, kde v tlačenici u levé tyče Křapka protlačil míč do teplické branky - 0:1.

Do druhého poločasu se povedl vstup také Mladé Boleslavi. Ve 47. minutě stoper Hošek uvnitř teplické šestnáctky bránil Komlichenko ve hře tak nešikovně, že rozhodčí Zelinka bez váhání nařídil penaltu. Ve 47. minutě Komlichenko pokutový kop proměnil přízemní ranou k levé tyči a svojí dvacátou ligovou trefou zvýšil boleslavské vedení na 0:2. A bylo vymalováno.

Jak říkám ...

"Jsme hodně rádi za vítězství. S výjimkou prvních pár minut, než jsme se rozehráli, až do vyloučení Šušnjara jsme předváděli velmi dobrý výkon. Vypadalo to, že máme utkání pod kontrolou, bohužel přišlo vyloučení, tak jsme se v deseti lidech stáhli do trochu jiného rozestavení a Teplice nás zatlačily, ale v defenzívě jsme pracovali dobře. Vyhráli jsme zaslouženě. Komlichenkovi nevyšla střelecky zimní příprava a jsem rád, že mu forma z podzimu vydržela do jara, ale zdůrazňuji, že splácí práci celého mužstva. Matějovský v současnosti podává vynikající výkony a naši ofenzivní hráči z toho těží," prohlásil Jozef Weber.

"Prohrané utkání se mi hodnotí těžce. Nezvládli jsme ho. Je pro mě zklamáním, že mužstvo nemělo drajv. Do utkání jsme šli s tím, že musíme uhlídat kanonýra Komlichenka a mozek boleslavského mužstva Matějovského, ale ani jedno se nám nepovedlo. Největší problém nám dělal Matějovský, který výborně četl hru a přesně rozehrával. Po úvodních minutách, kdy jsme byli aktivní, hráči zjistili, že Boleslav má sílu a měli z ní najednou přehnaný respekt. Zklamalo mě, že po vyloučení Šušnjara jsme se nedostávali do jasnějších šancí a nedokázali od stoperů přesněji zakládat útoky. Boleslav měla větší chuť a vůli zvítězit, proto zaslouženě vyhrála," prohlásil po utkání teplický kouč Stanislav Hejkal.

Praha   15. února 2019

FORTUNA:LIGA     ... jednadvacáté kolo

FK Teplice – FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Góly: 35. Křapka, 47. Komlichenko (z pokutového kopu) * ŽK: Kuchta, Moulis, Krob, Čmovš - Hájek, Šušnjar * ČK: Šušnjar (v 50. minutě) * Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Fišer * Diváků: 2103
FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Hošek (54. Shejbal), Čmovš, Krob - Hora, Trubač, Ljevakovič, Kuchta, Moulis - Žitný (75. Bezdička).
FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka, Hájek, Šušnjar, Fulnek - Hubínek, Takács - Ladra (81. Ewerton), Matějovský (85. Tataev), Přikryl (90. Chaluš) - Komlichenko.
(jk, FK Mladá Boleslav, SportovniListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)