Mladoboleslavští fotbalisté nepřemohli soupeře ze dna tabulky. Boleslav - Karviná 1:1

Mladoboleslavští fotbalisté podobně jako na začátku listopadu proti pražské Dukle, která tehdy uzavírala aktuální ligové pořadí, i v první prosincové sobotě nesplnili očekávání v souboji s momentálně poslední Karvinou a připsali si pouhý bod za nerozhodný výsledek. Částečně tak degradovali předchozí import tří bodů z Olomouce.

První poločas začali výkopem Karvinští, ale první nebezpečnou akci předvedli Boleslavští, kteří byli v úvodních minutách aktivnější a brzo šli do vedení.

Ve 12. minutě si na pravé straně s Pauschekem vyměnil míč Konaté, jehož přízemní centr z pravé strany si v soupeřově šestnáctce zpracoval Ladra a trefil se k pravé tyči - 1:0.

Druhý poločas nesplnili Boleslavští očekávání, neboť těsné vedení nezvýraznili, ale ztratili.

V 56. minutě Dramé přes Hubínka po zemi odcentroval z levé strany před boleslavskou branku, kde se neprosadil Wágner, ale k odraženému míči se dostal Smrž a střelou po zemi k pravé tyči vyrovnal na 1:1.

"Nedokázali jsme navázat na vítězství z Olomouce, což mě hodně mrzí. Dostali jsme se do vedení, ale v dalším průběhu v situacích, které jsme v Olomouci řešili úspěšně, jsme tentokrát neuspěli. V době, kdy jsme měli nejhorší fází zápasu, soupeř vyrovnal. V první půli za stavu jedna nula jsme urazili Štěstěnu, když jsme promarnili šance na zvýšení našeho vedení. Karviná si za bojovnost bod asi zasloužila. Její hráči bojovali na hranicí možností, což mně u některých našich hráčů scházelo. Někteří si po brzkém prvním gólu asi pomysleli, že zisk tří bodů bude snadný, ovšem jak se ukázalo, snadný zápas to nebyl," řekl po utkání trenér Mladé Boleslavi  Jozef Weber.

"Jsme rádi, že si odvážíme bod z půdy nepříjemného soupeře. Bude pro nás povzbuzením pro jarní část ligy a věřím, že nebude letošní poslední. Zápas byl většinou s akcemi nahoru dolů, my jsme se nedostávali do tolika šancí, jako soupeř, chyběla nám kvalita v soupeřově šestnáctce, ale vyrovnali jsme po pěkné akci. Potom nás soupeř zatlačil a v naší situaci jsme měli pochopitelný strach o výsledek. Bodík jsme vybojovali disciplinovaným výkonem a těšíme se z něho," řekl karvinský trenér Norbert Hrnčár, který  byl se ziskem jednoho bodu za nerozhodný výsledek spokojený.

Mladá Boleslav 1. prosince  2018

FORTUNA:LIGA   sedmnácté kolo

FK Mladá Boleslav – MFK Karviná 1:1 (1:0)

Branky: 12. Ladra - 56. Smrž  *  ŽK: Takács - Wágner, Berkovec *  Rozhodčí: Nenadál - Arnošt, Horák  * Diváků: 1236

FK Mladá Boleslav: Šeda - Pauschek, Chaluš, Hůlka, Mareš - Hubínek, Takács - Ladra (69. Diviš), Přikryl, Konaté (60. Matějovský) - Komlichenko.
MFK Karviná: Berkovec - Čolič, Krivák, Janečka, Smrž - Dramé, Mertelj (84. Suchan) - Lingr (46. Wágner), Moravec, Galuška - Guba (81. Tusjak).

(jk, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)