Mladoboleslavskou výhru nad Zlínem 5:1 korunoval Golgol Mebrahtu hattrickem

Když fotbalisté Mladé Boleslavi z první soupeřovy akce inkasovali gól, vypadalo to s ní na zlínské Letné hodně špatně. Jenže Středočeši  ještě do poločasu nepříznivý vývoj otočili třemi góly a po přestávce dalšími dvěma trefami zlínské soupeře nečekaně vysoko deklasoval.

Zkátka a dobře, první poločas začali Boleslavští strašidelně. Z první nebezpečné akce obdrželi gól a nechybělo mnoho, aby záhy dostali i druhý.

Jak se to stalo? Ve 3. minutě zlínský Diop obehrál Pauscheka, zacentroval a u tyče nekrytý Ekpai bez přípravy protlačil míč mezi Aghajevem a tyčí do boleslavské sítě - 1:0.

Ve 24. minutě Přikrylův trestňák sice Zlámal odboxoval mimo vápno, ale Boleslavští zůstali u míče a po Fleišmanově nákopu se Přikryl v soupeřově šestnáctce dobře zorientoval a podle překvapeného Zlámala přízemní střelou vyrovnal - 1:1.

Ve 29. minutě Radův výtečně zahraný trestný kop Chaluš hlavou nasměroval do zlínské branky - 1:2.

Ve 32. minutě Golgol Mebrahtu utekl z levé strany zlínské obraně a křížnou ranou překonal Zlámala - 1:3.

Druhý poločas začaly padat branky  až ke konci utkání. V 77. minutě boleslavský kombinační útok po pravé straně vyvrcholil ostrým Pauschekovým centrem a především důrazným počínáním Golgol Mebrahtua v soupeřově brankovišti - 1:4.

V poslední minutě řádné hrací doby útok po levé straně zakončil Golgol Mebrahtu nekompromisní ranou pod břevno, čímž pojistil boleslavskou výhru a navíc završil svůj hattrick v tomto vydařeném utkání - 1:5.

Jak říkám...

"Věděl jsem, že se potkáme s těžkým soupeřem, ale zároveň jsem přesvědčený, že máme kvalitu, kterou jsme bohužel do zápasu ve Zlíně neprokázali. Měli jsme v podzimních zápase často smůlu a také ve Zlíně jsme po první chybě nešťastně prohrávali. Když jsme dali vyrovnávací gól, věřil jsem, že vyhrajeme, pochopitelně jsem nepředpokládal, že vyhrajeme tak vysoko, ale opravdu jsem hráčům věřil, že zápas otočí, že na to mají kvalitu. Pouze bych jim vytknul, že soupeři v první půli umožnili hodně rohů, jinak nic moc ne. Snad nás nyní čekají už lepší zítřky, musíme se však zkoncentrovat proti každému soupeři tak, jako proti Zlínu. To platí i pro středeční český pohár v Domažlicích,"  pravil Dušan Uhrin k průběhu vítězného utkání.

"Propadli jsme v komunikaci, souhře, spolupráci stoperů s brankářem. Utkání jsme prohráli za sedm minut první půle, v nichž jsme obdrželi tři góly. Na začátku nás Boleslav měla plné zuby, ale vyrovnala gólem zadarmo a to nám vůbec nepomohlo. Náš problém byl ve špatné defenzívní činnosti s výjimkou Holzera. Doufám, že jsme si to tentokrát totálně vyžrali a že si hráči uvědomí, že musí hrát proti každému soupeři naplno," řekl rozmrzele zlínský trenér Bohumil Páník.

Zlín  22. října  2017
Fotbalová liga 11. kolo

FC Fastav Zlín – FK Mladá Boleslav 1:5 (1:3)
Branky: 3. Ekpai - 24. Přikryl, 29. Chaluš, 32., 77. a 90. Mebrahtu  * ŽK: Ekpai, Diop - Mebrahtu,  Stronati, Fabián * Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Vít * Diváků: 3846

FK Mladá Boleslav: Aghajev - Pauschek, Chaluš, Stronati (84. Magera), Fleišman - Hubínek, Rada - Přikryl, Matějovský (90. Chramosta), Fabián (90. Mingazov) - Mebrahtu.
FC Fastav Zlín: Zlámal - Matějov (78. Džafič), Bačo, Gajič, Holzer - Ekpai, Hronek, Traoré (58. Jiráček), Vukadinovič - Mehanovič (63. Železník), Diop.

(ps, SportovniListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)