Mladí stopaři plnili limity na Mistrovství republiky mládeže a juniorů ČKS

Výběrový závod na Mistrovství republiky mládeže a juniorů ČKS stopařů se konal v sobotu 1. září 2018 v Albrechticích u Českého Těšína. Závod se uskutečnil ve třech soutěžních kategoriích – FPr3 v kategorii mládeže, FPr3 v kategorii juniorů a FPr1 doplňková kategorie mládeže.

Letošního ročníku se zúčastnilo 10 startujících psovodů, z nichž všechna byla děvčata. Nejmladší závodnicí byla Markéta Látalová (12 let), nejmladším psem byl Original Dream Faustus Moravia (18 měsíců). Pět závodnic startovalo v doplňkové kategorii FPr1, tři v kategorii mládeže FPr3 a dvě v kategorii juniorů FPr3.

"Tento výběrový závod je již třetím ročníkem a v příštím měsíci na něj navážeme Mistrovstvím republiky mládeže a juniorů ČKS – stopaři (20. - 21. 10. 2018). Jsme velmi nadšení, když vidíme naše mládežníky a juniory se svými psy a snažíme se jim vytvořit co nejlepší podmínky pro ně i jejich čtyřnohé parťáky. Pomoc naší mládeži je jedním z cílů, který si naše malá organizace klade za své. Ve startovním poli bylo možné letos sledovat ostřílené závodníky, ale i mládežníky, kteří měli svůj první větší start. Už při ranním nástupu byla proto atmosféra nabita očekáváním, nervozitou, ale i přátelstvím a smíchem," přiblížila výběrový závod jednatelka ZKO Albrechtice u Českého Těšína  Michaela Ohřálová.

Po nástupu už čekaly na týmy stopy, které byly položeny na travnatých terénech, s výškou trávy do 15 cm. Jednotlivé plochy pro položení stop byly vytýčeny označovacími kolíky, případně přírodně vytvarované okolním terénem. Za ideálního počasí se některým závodníkům podařilo splnit bodový limit a kvalifikovat se tak i na mistrovství republiky. V kategorii mládeže FPr3 se vítězkou stala Markéta Galuszková s fenou Fergie Sarah Moravia, které získali celkem 96 bodů. Druhá byla Martina Nemravová s fenou Janica Aykmar (92 b.) a třetí místo brala Veronika Lednická s fenou Norra Provocativo (75 b.). V kategorii junioři FPr3 zvítězila Viktorie Krištofová s fenkou Amy, když spolu obdrželi celkem 88 bodů. Se ztrátou dvou bodů byla druhá Monika Kyselá s fenou Dixa Ja-Na-Ka (86 b.). Doplňkovou kategorii FPr1 ovládla Adéla Janeczkova, se psem Maxem získali 94 bodů. Druhou příčku vybojovala Zuzana Ondrová s fenkou Ditou (88 b.). Třetí skončila Viktorie Večerková s fenkou Jezyňka Sniehulienka (77 b.)
(mo, Sdružení sportovních svazů, SportovníListy.cz, foto: archiv pořadatele)