Mladí pozemní hokejisté v Plzni na MEJ dostali od Italů "bůra". Česko - Itálie 0:5

S chutí hrající český tým dokázal ve svém  posledním utkání MEJ v první pětiminutovce zamknout Italy na jejich polovině. Sice bez šance, nicméně sympatický počin na úvod. Bohužel pro Čechy hned první pobyt Italů v jejich trestném kruhu znamenal gól. Nejlepší střelec turnaje Manuel Mondo přidal svůj další zápis z trestného rohu. V desáté minutě už to bylo 0:2. Claudio Brocco se probil přes čtyři české hráče a přehodil domácího brankáře Uhlíře. Český tým se oklepal, začal bojovat, výsledkem byl trestný roh, který brankář Andrea Dellanno vytěsnil.

V osmnácté minutě byli zase při chuti Italové. Krásná akce po levé straně na jeden dotek znamenala jednoduchý průchod do trestného kruhu a střelou z jeho hranice – 0:3. Individuální průnik po druhé straně znamenal čtvrtý italský gól. Akcie českého týmu začali pomalinku klesat. Pokus o jejich záchranu přišel zhruba deset minut před poločasem.  Dva trestné rohy však Češi nevyužili.

Druhá půle přinesla hru od branky k brance, když Italové pohrozili z trestného rohu, Češi kontrovali bekhendovou střelou Ondřeje Sochora. Hru doprovázela spousta nepřesností na obou stranách, k vidění nebylo vidět moc zajímavých situací. Do šancí se postupně dostával italský tým ze hry nebo i z trestných rohů. Buď je zneškodnil domácí brankář, nebo jimi střelci pohrdli. Poslední tečkou v nepříliš povedeném českém působení na tomto turnaji MEJ byl pátý gól Italů po akci z pravé strany.

     Plzeň 20. července  2019Mistrovství Evropy juniorů Divize B

Česká republika – Itálie 0:5 (0:4)

210 diváků


SportovníListy.cz rovněž napsaly:Pozemní hokejisté Česka na MEJ v Plzni poprvé neprohráli ... Česko - Portugalsko 5:5


(tl, pozemnihokej.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Růžek)