Mladá Boleslav přemohla Spartu, když Mešanovic dal hattrick. Mladá Boleslav - Sparta 4:3

[ title]
Vyprodané ochozy sledovaly druhou srpnovou neděli kvalitní fotbal, jaký od profesionálních hráčů fanoušci očekávají v každém střetnutí. Mladá Boleslav v konfrontaci se Spartou byla stále o krok blíže k vítězství, které si zasloužila, neboť v průběhu devadesáti minut třikrát vedla, a když soupeř krátce před koncem potřetí vyrovnal, tak v nastaveném čase dala vítězný gól.

První poločas začal mladoboleslavským tlakem, z kterého první úspěch  vytěžil  na konci úvodní čtvrthodinky, když  v souboji s Fulnekem zahrál Štetina rukou nedaleko koncové čáry a rozhodčí Franěk až po zhlédnutí videa nařídil penaltu v boleslavský prospěch. V 17. minutě Mešanovic pokutovým kopem při zemi k pravé tyči otevřel skóre zápasu - 1:0.

Ve 29. minutě první sparťanský roh rozehrál Karlsson a od bližší ke vzdálenější tyči Hancko hlavou vyrovnal - 1:1.

Ve 38. minutě Bucha ze středu hřiště přihrál na pravou stranu Matějovskému a z jeho přízemní přihrávky Mešanovic bez přípravy k pravé tyči vrátil Boleslavi vedení - 2:1.

Druhý poločas fotbalovou kvalitou za prvním nezaostal, předčil ho však dramatičností především v závěrečných minutách.

V 74. minutě pátý sparťanský roh rozehrál Trávník a v chumlu hráčů na hranici brankoviště nejvýše vyskočil Tetteh a hlavou srovnal na 2:2.

V 75. minutě Matějovský založil boleslavskou akci, v jejímž finále Bucha uvolnil Mešanoviče a ten křížnou ranou, která se od pravé tyče odrazila do sítě, nedal Nitovi šanci - 3:2.

V 87. minutě dlouhý centr z pravé strany usměrnil hlavičkující Kozák do boleslavské sítě - 3:3.

V nastavení Mladoboleslavští zaútočili zleva a Mešanovic na dvakrát poslal oblouček před sparťanskou branku, kde se před zkamenělým Nitou zjevil Budínský a doklepl míč do branky - 4:3.

Takové vyvrcholení ligového fotbalu se nedá popsat slovy, to se musí vidět na vlastní oči. Kdo nebyl v neděli v Mladé Boleslavi na fotbale, může jen litovat, že přišel o mimořádnou podívanou.


Jak říkám..."Na naše poměry jsme viděli skvělou podívanou s opakovaným dotahováním Sparty a naším odskakováním ve skóre, dlouho jsem něco podobného neviděl. Od pětatřicáté minuty jsme nabrali dech, o přestávce si řekli, že nesmíme hrát pasívně, a v druhém poločase byli dostatečně agresivní a neúnavní v presinku, čímž jsme se prosadili do opakovaných vedení. Přiznávám se, že v závěru za stavu tři jsem remízu bral, ale přišla naše čtvrtá fantastická branka. Pro Mladou Boleslav to bylo určitě fantastické fotbalové představení," pravil mladoboleslavský trenér Jozef Weber.

"Za největší slabinu sparťanského týmu označil individuální chyby a připustil, že na prohře v Boleslavi se podílela taktická nevyspělost současného týmu. Bylo to nadstandardní ligové utkání ve výborné kulise zásluhou obou soupeřů. Nějakým způsobem hrajeme, jsme nebezpeční, vytváříme si dost brankových příležitosti, ale děláme triviální chyby. Nemůžeme být úspěšní, když neodstraníme individuální triviální chybování. Gólů, kterých dostáváme přes pozice stoperů, je velké množství a to je naprosto zásadní problém. Soupeř byl dobře připravený, byl agresivní v presinku a byl obrovsky efektivní," řekl sparťanský trenér Václav Jílek.
        Mladá Boleslav 11. srpna  2019  FORTUNA:LIGA   páté  kolo


FK Mladá Boleslav – AC Sparta Praha 4:3 (2:1)

Góly: 17., 38. a 75. Mešanovic, 90. Budínský - 29. Hancko, 74. Tetteh, 87. Kozák *  ŽK:Mešanovic - Hašek * Rozhodčí: Franěk - Nádvorník, Vlasjuk * Diváků: 5000 (vyprodáno)
FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka, Takács, Pudil, Túlio - Hubínek - Fulnek (83. Ladra), Matějovský (90. Budínský), Bucha - Mešanovic, Wágner (63. Jakub Klíma). Mimo jsou zranění Komlichenko, Wiesner, Jiří Klíma
AC Sparta Praha: Nita - Sáček, Costa, Štetina, Hancko - Krejčí - Karlsson (46.  Hašek), Kanga (61. Tetteh), Trávník, Plavšič - Kozák.

(jm, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)