Mistryní mezi šachistkami na republikovém šampionátu se stala v Praze Karolína Olšarová

Karolína Olšarová se stala mistryní České republiky žen v šachu pro rok 2019. Po skvělém výkonu během celého turnaje získala 7 bodů z 9 partií. V uzavřeném turnaji pro 10 hráček, který se konal v Praze na Vinohradech, vybojovala stříbrnou medaili Magdaléna Miturová. Bronz si odvezla Kristýna Petrová.

O titulu se rozhodlo až v posledním kole, kdy Olšarová přehrála Miturovou.

Jak říkám ...

"Jsem moc ráda. Je to pro mě druhý titul mistryně republiky, ten první jsem získala v roce 2011. Na začátku turnaje se mi moc nevedlo, ale postupně se to zlepšovalo. Domácí šampionát beru vždy vážně," zhodnotila turnaj Karolína Olšarová.

O bronzové medaili rozhodla remíza mezi Kristýnou Petrovou a Evou Kulovanou. Právě tato partie končila jako poslední během celého mistrovství, Petrové se podařilo ubránit remízu v dlouhé věžové koncovce a tím i udržet třetí místo.