Miroslav Jansta: Prezidentské volby nezačaly a některá média už o nich lžou

"Dne 9. června 2016 uveřejnily Hospodářské noviny a další média zprávu, že se mám stát   předsedou volebního výboru prezidentské kampaně současného prezidenta Miloše Zemana.   Mnohá  média převzala jen titulek," postěžoval si předseda ČUS Miroslav Jansta.


Prezidentské  volby  ještě  nezačaly  a  některá  média  už  o  nich  lžou   

„Zeman  ještě  oficiálně  neoznámil  kandidaturu, ale  jeho  lidé  už  shání  "volební  výbor". Povede ho vlivný právník Jansta“ nebo „Zemanovi lidé už začali chystat druhou prezidentskou kandidaturu. Jako její šéf byl osloven Jansta“. Média vycházela jen z těchto titulků, aniž by si dále cokoliv ověřovala nebo mě kontaktovala a zjišťovala, zda je to pravdivá informace," konstatuje Miroslav Jansta.

"Chápu, že pro některé novináře je principem práce senzacechtivě psát a spekulovat o něčem, co neexistuje. V tomto případě však byly překročeny všechny meze fantazírování a novinářské etiky," zlobí se Miroslav Jansta.

"K uvedeným informacím mohu sdělit jediné. Nepravdivá konstrukce sdělená v titulku nemá s realitou nic společného. Nejen, že prezident Zeman neoznámil a ještě dlouho neoznámí, zda kandidovat vůbec bude. Ale ani mne v této věci nikdo neoslovil, nikdo mi nic podobného nenabízel a nikdy jsem   ani v duchu o této věci zatím neuvažoval," uvádí ve svém prohlášení předseda České unie sportu.

ČUS doplnila stanovy a přijala plán rozvoje na další čtyřleté období
 

"Na článcích je pravdivé, že si vážím našeho současného prezidenta. Je to dobrý státník. Zastává srozumitelné a jasné státnické postoje. Jeho sociálně demokratické smýšlení a konání je blízké mému přesvědčení. Prezident Zeman hájí zájmy České republiky, vyváženě, uvážlivě a realisticky se staví k pozici České republiky v mezinárodním kontextu a usiluje o podporu našeho exportu. Nemusím s ním vždy souhlasit, ale jeho názory jsou konzistentní, fundované a podpořené pokaždé znalostí problematiky. Má své názory a přesvědčení a nenechá se přitom názorově a formulačně vláčet médii podobnými těm, která si vymýšlejí historky o mně a často i o realitě ve světě kolem nás," prohlašuje Miroslav Jansta.

"Mám pro takové nesmysly jediné vysvětlení. Některá soukromá média začínají předčasnou prezidentskou kampaň, aniž je znám jakýkoliv kandidát. Snaží se diskreditovat dlouhodobým splétáním smyšlených historek kohokoliv, kdo podporuje současného prezidenta. Jejich lží se nebojím a bude -­ li třeba, Miloše Zemana v jeho další kandidatuře podpořím hlavně proto, že je to důležitý státník," uzavírá prohlášení JUDr. Miroslav Jansta, předseda České unie sportu.

(ps,  SportovníListy.cz & Prvnízprávy.cz, foto: Petr Skála)