Michal Kraus píše o kouřových clonách Kateřiny Valachové a usvědčuje ji z devítí lží

"Zatímco všude ve vyspělých demokraciích je pro politika lhaní naprosto diskvalifikujícím jednáním a v některých je i trestným činem, Kateřina Valachová je při obhajování svých neobhajitelných kroků, z nichž řada opravdu zavání porušováním paragrafů trestního zákoníku a naplňováním skutkových podstat hned několika trestných činů, používá jako housky na krámě," píše se kriticky a jmenovitě v komentáři Michala Krause, který uveřejnil na webu Prvnizpravy.cz.

"Až dosud lhala jen proto, aby překřičela kritiky svých vlastních selhání, ale její tisková konference z minulého týdne k okolnostem přidělení mimořádné dotace „hodné zvláštního zřetele“ ve výši 76 mil. Kč Českému olympijskému výboru však překročila všechny meze politické etiky, protože se neuvěřitelným lhaním snaží mediálně očistit od jednání, které velmi a velmi pravděpodobně naplňuje všechny znaky dotačního podvodu," píše dál Michal Kraus. 

Kateřina Valachová se obhajuje podle Krause  mimo jiné tím, že v případě financování ČOV zázračně procitla v momentu, kdy zcela oprávněně podala demisi, jako člověk, zodpovědný za selhání úředníků MŠMT při přidělování dotací na rok 2017, které jsou hlavní příčinou policejního šetření financování sportu a následného nesmyslného obvinění některých sportovních funkcionářů a organizací, kteří se jen v souladu s Koncepcí podpory rozvoje sportu SPORT 2025 pokoušeli selhání úředníků z pozice poradních orgánů MŠMT napravit.

"Ze všeho nejvíc však nesmyslná mimořádná dotace mimo programy a také mimo jakákoli pravidla pro ČOV byla „úplatkem“ za podporu ČOV v její snaze zůstat na MŠMT i poté, co podala (nedobrovolně) demisi a od řady institucí vyžadovala podporu, aby měla záminku svou demisi odvolat. Ostatně důkazem může být tisková konference  na MŠMT ze dne 12. 5. 2017, kde jí dva nejvyšší představitelé ČOV vyjádřili podporu a vyzvali tehdejšího premiéra Sobotku, aby její demisi nepřijímal. „Myslíme si, že principy a systém rozdělování dotací, jak byly nastaveny paní ministryní, jsou správné,“ řekl tehdy Jiří Kejval, aby vzápětí požádal Valachovou o přidělení mimořádné dotace pro ČOV, protože „úředníci“ udělali chybu v rozdělování dotací z programu I v neprospěch ČOV," zavzpomínal na déle než rok starou událost Michal Kraus.


Na nedávné tiskové konferenci  6. září  2018 v Poslanecké sněmovně se podle Michala Krause nynější poslankyně Kateřina Valachová dopustila nejméně devíti prokazatelných lží. Tyto lži nakonec v plné šíři a délce najdete v komentáři Michala Krause:  Kouřové clony Kateřiny Valachové   uveřejněném na webu Prvnizpravy.cz.

SportovníListy.cz rovněž napsalyVysvětlení Kateřiny Valachové považuje Česká unie sportu za absurdní!


(ps, Prvnízpravy.cz, SportovníListy,.cz, foto: ps)