Mezi pěti nejlepšími sportovci studujícími ČVUT jsou tři vodáci včetně vítěze Víta Přindiše

Ve středu 19. prosince 2018 byly v Betlémské kapli vyhlášeny výsledky soutěže o nejlepšího sportovce ČVUT. Na první příčce se umístil Vít Přindiš z Fakulty biomedicínského inženýrství. Druhou pozici obsadila studentka Masarykova ústavu vyšších studií Martina Satková a třetí místo získal Matouš Kasal z Fakulty biomedicínského inženýrství.

Vít Přindiš
se věnuje vodnímu slalomu. V disciplíně K1 si dojel pro 3. místo v týmové soutěži na mistrovství světa v Rio de Janeiru a v individuálním závodě skončil na 7. pozici, dále získal 2. místo v individuálním závodě na mistrovství Evropy v Praze, 1. místo na mistrovství Evropy v týmové soutěži v Praze, 3. místo v celkovém hodnocení světového poháru, 1. místo v Českém poháru a 1. místo na Českých akademických hrách.

Studentka bakalářského studia Martina Satková se zabývá sjezdem na divoké vodě a vodním slalomem v disciplínách K1 a C1. Stala se pětinásobnou mistryní světa na divoké vodě ve švýcarském Muotathalu (v klasickém sjezdu na K1 a C1, týmová soutěž na K1 a C1, ve sprintu týmová soutěž na K1) a tamtéž také získala 2. místo ve sprintu na K1. Dále vybojovala 3. místo ve sprintu na C1. V Makedonii se stala šestinásobnou mistryní Evropy do 23 let na divoké vodě, 2. místo na mistrovství světa do 23 let ve vodním slalomu získala v Itálii v týmové soutěži C1. Je dvojnásobnou mistryní České republiky a vítězkou závodu světového poháru ve Slovinsku a vyhrála také anketu nejlepší závodník roku 2018 sekce sjezd na divoké vodě.

Softbalem se zabývá student magisterského studia Matouš Kasal. Umístil se na 1. příčce na mistrovství Evropy v Havlíčkově Brodě, kde byl autorem vítězného finálového homerunu. Jeho tým získal rovněž 4. místo na Interkontinentálním poháru v Praze.

Čtvrtou nejlepší sportovkyní ČVUT se stala Anežka Paloudová z Fakulty stavební. Její disciplínou jsou divoká voda a rychlostní kanoistika. V závodech na divoké vodě, které se konaly ve švýcarském Muotathalu, je trojnásobnou mistryní světa (týmová soutěž v klasickém závodu na K1 a C1, týmová soutěž ve sprintu na K1), získala tamtéž 4. místo na C1 sprint, 5. místo na K1 sprint a 7. místo na K1 klasický závod. V Makedonii se stala trojnásobnou mistryní Evropy do 23 let na divoké vodě (2x týmová soutěž, C1 ženy), dvakrát vybojovala 2. místo ve Světovém poháru (K1 ženy, C1 ženy), náleží jí také 1. místo na mistrovství České republiky na C1 ženy a 2. místo na v kategorii K1 ženy. Dvakrát se stala vítězkou Českého poháru (K1 a C1). V rychlostní kanoistice v závodě na K1 ženy na 1000 m si na mistrovství České republiky dojela pro stříbrnou medaili.

Na pátém místě skončil Richard Hynek z Fakulty informačních technologií, který se věnuje extrémnímu překážkovému běhu, OCR = Obstacle Course Racing (závody typu Spartan Race, Predator Race, Gladiator Race). Získal 2. místo na mistrovství světa v individuálním závodě ve Spartan Trifecta ve Spartě v Řecku, 4. místo ve smíšených štafetách na mistrovství Evropy v OCR v Dánsku, 4. místo v mužských štafetách na mistrovství Evropy ve Spartan Race ve Francii, 7. místo v mužských štafetách na mistrovství světa v OCR v Londýně, 8. místo v individuálním závodě na mistrovství Evropy ve Spartan Race ve Francii, 13. místo na mistrovství světa v individuálním závodě v OCR v Londýně, 16. místo na mistrovství světa v individuálním závodě ve Spartan race v Lake Tahoe (USA), 33. místo na mistrovství Evropy v individálním závodě v OCR v Dánsku, stal se mistrem České republiky v OCR v Harrachově, vybojoval 2. a 3. místo na závodech ve Spojených arabských emirátech ve Spartan race, je vítězem České OCR ligy, třikrát zvítězil v dílčích závodech Spartan race na Slovensku a sedmkrát vyhrál dílčí závody Predator race na území České republíky.

(ps, ČVUT Praha, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)