ME U23 jsou baseballisté Česka ve finále a zajistili si postup na MS po utkání Česko - Francie 10:9

Češi U23 si zahrají o evropský titul a také si zajistili postup na MS v roce 2020! Ve finále si zahrají s Německem a splnili tak dílčí cíl na tomto turnaji.

Semifinále s Francií bylo velmi dramatické. Hráči Česka prohrávali v polovině 4.směny 3:5 po a jejich soupeř byl českému týmu vyrovnaným protivníkem.  Naštěstí se v dohrávce tohoto inningu podařilo  postupně naplnit mety a vytvoit na Francouze tlak. Martin Zelenka byl ještě na domácí metě aut, ale následný dvoumetový odpal Filipa Smoly přinesl tři stažené body a odstartoval český tútok.

Jak říkám ..."Myslím, že jsem byl na dobrém místě, v dobrý čas a povedlo se mi to," okomentoval svůj pálkařský výkon hráč Kotlářky Praha Filip Smola. V dohrávce šesté směny náš naskok narostl až na pět bodyů, kdy hned po sobě skórovali Marek Chlup a Martinové Mužík s Červinkou. Tento náskok se v dalším průběhu utkání ukázal jako klíčový.

Francouzi v závěru utkání zabrali a díky tvrdým odpalům i chybám české obrany sahali po velkém obratu. Místo poklidného závěru tříhodinového zápasu přišly velké nervy. Vše odstartoval errorem ve vnitřním poli Filip Smola, který tak načal směnu hrůzy se šťastným koncem!


  "Člověk by myslel, že hráči do třiadvaceti let jsou dospělou kategorií, ale dnešní zápas ukázal, že se stále ještě jedná o mládežnický baseball, v němž ani vedení o pět bodů před poslední směnou nestačí na to, aby se zápas dohrál v klidu," zhodnotil napínavé střetnutí Vladimír Chlup.

Při plných metách Francouzů zachránil český tým nadhazovač Daniel Padyšák, který dokázal to, co se před ním nepovedlo Tomáši Ondrovi s Vojtěchem Bužgou – zavřít pro diváky atraktivní souboj!

"Přišel na kopec a úplně v klidu začal strikeoutem, pak Vojta Menšík zahrál perfektně bod doma a následovala už jen euforie a radost," popisoval poslední vteřiny kouč Chlup.

Hrdina závěrečných momentů Daniel Padyšák sváděl nepovedený závěr na zbytečné mety zdarma.

"Právě to nám ztížilo utkání,“ řekl. Při nástupu na kopec byl v roli spasitele v klidu. „Tyhle situace miluju. Snažil jsem se nevnímat jejich dugout a jen se soustředit na to, co mám dělat, což se povedlo," dodal zástupce pražské Kotlářky.

Trenér českého týmuocenil, že se jeho sestava v kritické chvíli sedmého inningu nesesypala.

"Kluci v sobě naštěstí našli poslední záchvěv bojovnosti. Naše pálka drží standardně deset bodů na utkání. Navíc jsme opět dali i homerun,"  chválil trenér, který byl spokojen zejména s tradičně produktivní ofenzivou.

Proti zatím nejsilnějšímu soupeři se česká obrana několikrát dostala pod tlak. Pro Vladimíra Chlupa ale byly trnem v oku zejména běžecké nedokonalosti.

"Drobné chyby v běhu po metách a čtení signálů. To musíme odstranit, protože Němci nám nic nedají zadarmo!“

Finále začne v neděli 11. srpna 2019 od 19:00 hodin v Eagles Parku v Krči

"Moc se těším. Jestli přijde tolik lidí jako dneska, tak si to strašně moc užijeme, ať už to dopadne, jak chce. Diváci byli skvělí," děkoval Filip Smola.

     Praha 10. srpna 2019    PRAHA Mistrovství Evropy  U23    

Semifinále 

Česko - Francie 10:9

Německo - Belgie 10:0 po 4. směněSportovniListy.cz napsalyČeští baseballisté budou v Praze bojovat na ME U23 o medaile po utkání... Česko-Belgie 10:1

Čeští baseballisté porazili ve skupině B ME U23 Ukrajinu 8:1 a přiblížili se postupu do semifinále


(ev, Česká baseballová asociace, SportovniListy.cz, foto:Česká baseballová asociace)

Boj o fotbalové nafukovací panny

31.5.2020 09:00:00

Tak se nám konečně rozjela fotbalová liga. Byl to ale zvláštní pohled. Prázdné tribuny si před pár týdny jen stěží dovedl někdo představit. Pamatujeme si, jak se slávisté velmi rozčilovali, když ...