ME juniorů divize B v pozemním hokeji začali Češi prohrou s Tureckem 1:3

První, důležitý krok českému výběru mladých pozemních hokejistů na turnaji ME  nevyšel. V zápase s technicky vybavenými, ale zároveň neukázněnými Turky, tahali Češi výsledkově za kratší konec.

Turecký tým si již ve čtvrté minutě vytvořil první šance sérií trestných rohů, v desáté minutě už Turci trestali bekhendovou střelou. Češi soupeřovu branku v tu dobu ohrozili z trestného rohu, míček však mířil vedle branky.

Druhá čtvrtina, stále trochu na rozkoukání obou týmů, přinesla postupné probouzení domácího týmu. Pěkně sehraný trestný roh nedokázali tečovat, další přeskočil míček hokejku chytajícího hráče. Neujala se ani Gerlického střela. Kapka naděje přišla po pauze. Nejprve si standardní situaci v podobě trestných rohů zkusili Turci, o několik minut později ze stejné opakované situace skóroval Eduard Gerlický. Česká radost netrvala dlouho. Přes prsty je klepl rozhodčí, nekompromisně nařízenou penaltou – 1:2. Češi se snažili, hledali cestu k soupeřově brance, velká míra nepřesností a nevynucených chyb jim svazovala ruce. Když už se dostali do soupeřova útočného kruhu, netrefili míček, nebo soupeřovu branku. Jak to někdy bývá, soupeř dokázal této hry využít. Jednoduchými dlouhými míčky tlačil k chybám domácí obránce. Nakonec si potvrdili svoje vítězství bekhendovou střelou do bednění české branky. Český tým čeká v dalším  zápase jeden z favoritů turnaje, tým Irska. Přes neúspěch v prvním duelu šance na dobré umístění ve skupině stále žije.

Plzeň 14. července 2019

Mistrovství Evropy juniorů divize B v pozemním hokeji

Česká republika – Turecko 1:3
Branky: 10 minuta – TUR 18 Asat Furkan, 38 minuta – Česko  6 Gerlický Eduard, 41 a 51 minuta – TUR 8 Elagöz Müslüm * Diváků 350