Letecký modelář Jiří Kadlec je absolutním mistrem Česka v kategorii RCVS

Další mistrovství České republiky pořádali letečtí modeláři LMK Junior klubu Ústí nad Orlicí v sobotu 22. září 2018 na letišti místního Aeroklubu. Tentokráte se jednalo o kategorii rádiem řízených termických větroňů RCVS do maximálního rozpětí křídel 3 m a své modely předvedly tři věkové kategorie závodníků – junioři do 18 let, senioři do 65 let a senioři nad 65 let.

Celkem se na mistrovství přihlásilo 52 modelářů, ale vzhledem k tomu, že předpověď nevypadala příznivě, ačkoliv se nakonec nevyplnila, dorazilo méně účastníků. Nakonec se létalo za polojasné oblohy při teplotě až  17°C a větru 2 až 6 m/s.

Mezi juniory do 18 let se mistrem České republiky v kategorii RCVS pro rok 2018 stal Jonáš Doležal, druhou příčku obsadil Jakub Ešpandr a třetí skončil Dominik Maixner. Všichni tři jsou reprezentanti domácího LMK Junior Klubu Ústí nad Orlicí.

V seniorské kategorii do 65 let se mistrovského titulu dočkal Jiří Kadlec z LMK Česká Třebová. Stříbrnou pozici mezi seniory obsadil člen LMK RC MANIA Praha Václav Dvořák a třetí místo patřilo Ondřeji Taichmanovi z LMK Chotěboř.

Titul mistra ČR v kategorii seniorů nad 65 let získal Josef Bíbr z LMK Nový Dvůr, za sebou nechal na stupních vítězů druhého Petra Vašinu z MK Junior Klubu Ústí nad Orlicí a třetího Miroslava Prachaře z LMK Hořice.

V letošním ročníku došlo poprvé i k vyhlášení absolutního vítěze bez věkového omezení. Tím se nakonec stal vítěz seniorské kategorie Jiří Kadlec.

Všem oceněným předal ceny místostarosta města Ústí nad Orlicí Michal Kokula. Akci finančně podpořil Pardubický kraj, město Ústí nad Orlicí a Svaz modelářů ČR.

(lt, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: Lukáš Prokeš, Město Ústí nad Orlicí)