Krutá zkušenost z Ligy mistrů: Slavia Praha - Borussia Dortmund 0:2

Gólové šance hráčů Slavie Praha Lukáše Masopusta a Stanislava Tecla ve druhém utkání v Lize mistrů první říjnové úterý   nevyšly, ale bohužel vyšly dvě příležitosti fotbalisty  Borussie Dortmund Achrafovi Hakimímu. Duel sehraný v pražském Edenu vyhráli hosté 2:0.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...Jak říkám ..."Zápas má dvě roviny. Je chvalitebné, že jsme neustoupili od svého stylu, že jsme s nimi hráli tak, jak jsme zvyklí. Výkon byl až na drobné chyby dobrý. První poločas byl relativně vyrovnaný, druhý poločas jsme byli lepší, i optikou toho, že Dortmund vedl. Ale nevyvarovali jsme se ztrát míče. Troufnu si říct, že jsme se jim kromě střílení gólů ve všem vyrovnali. To jsem rád. Druhá rovina ale je, že jsme prohráli doma 0:2, což není samozřejmě dobré," řekl trenér Slavie Praha Jindřich Trpišovský."Slavia podala velmi dobrý výkon. Bylo to pro mě velké překvapení, i když jsme je viděli proti Interu nebo s Kluží. Slavia je opravdu na velmi vysoké úrovni, kdo to nevidí, je slepý a vůbec nerozumí fotbalu. Slavia hrála velmi dobře, nejen co se týče atletických schopností, dobře třeba přenášejí hru. Měli 51 procent držení míče, to říká hodně o dnešním zápase. V posledních třech zápasech se nám nepodařilo vyhrát, takže pro nás bylo velmi důležité tu zvítězit," řekl trenér trenér Dortmundu Lucien Favre.

  Praha  2. října  2019

   Liga mistrů   Skupina F

Slavia Praha - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)
Branky: 35. a 89. Hakimí *  Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra - Van Boekel (video, všichni Nizozemsko) *  ŽK: Ševčík, Hovorka - Piszczek * Diváci: 19 370.
Slavia Praha: Kolář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil - Souček - Masopust (75. Zelený), Stanciu (83. Škoda), Ševčík, Olayinka - Tecl (60. Van Buren). Trenér: Trpišovský.
Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Akanji, Hummels, Hakimí ( 90. Zagadou) - Witsel, Delaney - Sancho (74. Hazard), Brandt (90. + 2. Götze), Guerreiro - Reus. Trenér: Favre.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)