Kometa Brno zářila nad Prahou a se Spartou po výhře 3:2 vede čtvrtfinálovou sérii play off 1:0

Hokejistům Komety Brno se sice vstup do prvního čtvrtfinálového utkání play off vůbec nevydařil, neboť  hned v úvodu prohrávali 0:2, ale nevěřte prvnímu dojmu.

Sparta skutečně začala úvodní zápas svého play off velkolepě. Hrála přesilovku pět na tři a krátce po návratu prvního vyloučeného, Hlinka skóroval. Po 22 vteřinách už Sparta vedla  2:0. Zasloužil se o to opět Hlinka coby asistent a trefil se Vrána. Tak skončila první třetina.

Kometa však nevyhasla a ve druhé třetině snížila na z jejího pohledu 1:2.

Ve třetím dějství Sparta přežila bez úhony pětiminutovou přesilovku Brna, ale čtyři minuty před koncem utkání začal obrat. Nečas vyrovnal a další radost v hledišti na straně početně brněnskými příznivci zastoupeného prostoru neznala mezí ani o 71 vteřin později, když Mallet překonal brankáře Sparty Pöpperleho. Domácí hokejisté v závěru už nestačili ani při hře bez brankáře vyrovnat. Kometa  zazářila nad Prahou a  v sérii utkání play off se ujala vedení 1:0.

"Dostali jsme se do dvoubrankového vedení, ale bohužel nás ve druhé třetině stálo hodně sil pětiminutové oslabení. Po špatně sehraném oslabení se soupeř dostal na dostřel jednoho gólu a v závěru nám to uteklo. Udělali jsme dvě hrubé chyby, soupeř je potrestal. Prohospodařený náskok a ztráta utkání nás hrozně mrzí. Je škoda, že jsme nevstřelili ještě nějakou branku, šancí jsme měli dost a jedna navíc to mohla převrátit, což je ale spekulace. Zákrok Nedomlela byl hodně nesmyslný, tohle musí hráč kontrolovat," řekl po utkání trenér Sparty Jiří Kalous.

Trenér Kamil Pokorný (Brno), mluvčí Tomáš Zetek a trenér Jiří Kalous (oba Sparta)

"Chtěli jsme v úvodu utkání přestát očekávaný tlak Sparty a myslím, že by se nám to možná i povedlo, ale dva vyhozené puky mimo zónu nás poslaly do tří a Sparta se dostala do tlaku, dala gól a vzápětí druhý. Začátek pro nás nebyl dobrý, ale věděli jsme, že máme ještě dostatek času, abychom se vrátili do utkání. Ve druhé třetině jsme hru srovnali a díky pětiminutové přesilovce, kterou jsme nevyužili, jsme Spartě odebrali síly a mohli jsme v závěru i srovnat. Měli jsme dvě obrovské šance. Ve třetí třetině jsme věřili, že jsme schopni zápas minimálně srovnat, což se nám v závěru podařilo a za třetí gól jsme nesmírně rádi. Hráči se s tím skvěle popasovali. Chvíli se můžeme radovat, ale v úterý nás čeká další zápas,"  měl po utkání  jasno kouč Komety   Kamil Pokorný.
Praha 13. března 2017
Čtvrtfinále play off první zápas

Sparta - Kometa 2:3
Branky a nahrávky: 5. J. Hlinka (P. Vrána, Kumstát), 5. P. Vrána (Řepík, J. Hlinka) - 23. V. Němec (Vincour, Krejčík), 56. Nečas (Krejčík, M. Erat), 57. Mallet (H. Zohorna, Bartejs) * Rozhodčí: Pešina (od 41. Hodek), Pražák - Komárek, Ondráček * Vyloučení: 6:10, navíc Nedomlel 5 min., 10 min. a do konce utkání - Vincour 10 min * Využití: 1:1 * Třetiny: 2:0, 0:1, 0:2 * Diváci: 11.517 * Stav série: 0:1.
Sparta Praha: Pöpperle - Piskáček, J. Mikuš, Gernát, Nedomlel, Eminger, Švrček, Kalina - Řepík, Vrána, J. Hlinka - Klimek, Smejkal, Buchtele - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Veber a Moták.
Kometa Brno: Čiliak - O. Němec, Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král - R. Erat, J. Hruška, M. Kvapil - Vincour, V. Němec, Zaťovič - Mallet, H. Zohorna, Dočekal - Haščák, Nečas, J. Káňa - Vondráček. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Haken a Pešout.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)