Klokani v první půli zaskočili Boleslav. Vedli už o tři branky. Bohemians-Mladá Boleslav 3:0

Kdo to pamatuje, aby klokani po prvním poločase nad jakýmkoliv ligovým soupeřem vedli  3:0. Na podobné  vedení si nepamatoval ani kouč Bohemians Martin Hašek, když po utkání Bohemians Praha - Mladá Boleslav (3:0) hodnotil zápas, ve kterém už po změně stran nepadla žádná další branka.

Jinak všechny branky v prvním poločase padaly a nebezpečné střely v obou poločasech mířily na branku pod severní tribunou, a protože SportovníListy.cz pořizovaly fotografie u protější branky, nezachytily tentokrát ani jediný gól.

"Premiéra v Jablonci se nám minimálně výsledkově nepovedla, takže jsme byli v situaci, kdy bylo opravdu hodně třeba zvítězit, takže jsem rád, že se nám to podařilo a že se nám to podařilo navíc po vynikajícím výkonu v prvním poločase, který jsme zvládli 3:0. Je to poprvé v domácím zápase, co jsem u týmu, kdy to bylo 3:0 v poločase. Jinak jsem to zažil v Karviné, kdy jsme v jarní části soutěže vedli po poločase 3:0, ale to bylo venku. V loňské sezoně, a to všichni dobře víte, jsme měli problémy doma jak se ziskem bodů, tak s vítězstvím obecně. Měli jsme více remíz a porážek než vítězství. Dneska se nám to povedlo, poločas 3:0 a navíc tam byla celá řada dalších šancí, takže první poločas byl vynikající. Druhý poločas se utkání dohrávalo a hra už tak zajímavá pro diváka nebyla," řekl po utkání trenér Bohemians Martin Hašek.

"Jasná gratulace Bohemce za agresivní fotbalovou první půli, kdy nás přehráli a svlékli do naha. Proto naprosto zasloužené vítězství. První poločas bych zhodnotil tak, že někteří hráči nabyli dojmu, že jsou možná lepší než hráči Bohemky a to si myslím, že byl velký omyl. Bohemka hrála daleko důrazněji, agresivněji. Bohužel jsme ve druhé půli na to herně malinko zareagovali, ale výsledkově se už na nic nezmohli. Proto zasloužená prohra 0:3," sdělil novinářům po utkání trenér Mladé  Boleslavi Jozef Weber.

Praha 21. července  2019

FORTUNA:LIGA   druhé kolo

Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 3:0 (3:0)

Branky: 4. Vacek, 41. Podaný, 43. Hronek* Rozhodčí: Machálek - Dresler, Horák * ŽK: Vaníček, Šmíd, Záviška - Bucha*  Diváci: 4522.

Bohemians Praha: Valeš – Hůlka, Jindřišek (C), Šmíd – Bartek, Vacek, Hronek, Podaný –  Vaníček (84. Koubek), Keita (55. Nečas), Vodháněl (76. Záviška).
FK Mladá Boleslav: Šeda – Túlio, Takács (C), Pudil, Fulnek (46. Matějovský) – Wiesner (68. Ladra), Budínský, Hubínek, Bucha – Komličenko (46. Jiří Klíma), Mešanović.