Klokani nemají liknavostí pražského magistrátu prodlouženou nájemní smlouvu

[ title]
Datum 14. březen 2016, je termínem k podání veškerých podkladů pro licenční řízení FAČR. Bohemians se ocitají v podobné tísni jako před rokem  touto dobou, kdy majitel stadionu Bohemians Real, a.s. prodloužil nájemní smlouvu až na poslední chvíli.

Zásluhou tehdejšího vyjádření Hl. m Prahy, jež deklarovalo úmysl dohodnout se s majiteli na odkupu stadionu, se podařilo dosáhnout v odvolacím řízení na licenci pro ligovou sezónu 2015/16. "Hlavní město Praha však do 14. března 2016 v rozhodovacím procesu ohledně stadionu nijak nepokročilo, a proto hrozí nebezpečí, že loňská benevolence už se opakovat nemusí. Nad osudem Bohemky v Ďolíčku se tak opět stahují mračna," přečetli jsme si na webu vršovického klubu popis aktuální situace.

Politické vedení Hlavního města Prahy údajně má již sice podle informací klubu několik měsíců všechny potřebné podklady shromážděny, dosud však chyběla politická vůle předložit materiál ke schválení radě a zastupitelstvu. Magistrát si nechal vypracovat nový znalecký posudek na cenu stadionu a pozemků a dohodl se s majiteli na kupní ceně ve výši 134 mil. Kč. Podle připravovaných podkladů pro jednání radních měl být původní termín předložení materiálu na jednání rady 19. ledna. Do 14. března 2016  se však z neznámých důvodů na program rady záchrana stadionu nedostala.

Do akce se proto v průběhu února vrhlo Družstvo fanoušků Bohemians. Jeho vedení organizuje každý týden před jednáním Rady Hl. m. Prahy návštěvu fanoušků na magistrátu. Politici dokázali, že jim tento apel není lhostejný, když se podařilo odkup stadionu projednat a schválit v půlce února alespoň na majetkovém výboru zastupitelstva, který požádal radního pro majetek Libora Hadravu o předložení materiálu na jednání Rady. Ten však se zařazením bodu na jednání dosud otálel.


Proto se vedení klubu a Družstvo fanoušků Bohemians rozhodlo svolat do Ďolíčku besedu s médii, na níž prezentovalo svízelnou situací klubu.

Na konferenci byl přizván i licenční manažer FAČR Stanislav Rýznar, který deklaroval, že za současného stavu klubu licence být udělena Bohemce nemůže.

"Termín pro rozhodnutí o případném odvolání klubu je sice 23. května 2016, licenční tribunál však musí mít podklady pro finální verdikt s předstihem, alespoň v polovině května 2016. Do té doby se budeme snažit Bohemce všemi prostředky pomoci, aby se podařilo vše na městě dotáhnout," deklaroval zájem FAČR o zachování tradičního fotbalového chrámu Rýznar. "Pokud se to však nepodaří a klub nebude mít k tomuto datu zajištěný pronájem Ďolíčku či alespoň jiného stadionu na území Prahy, bude moci nastoupit v příští sezóně nejvýše v České fotbalové lize," dodal Rýznar. Při nutnosti dodržení všemožných termínů to v praxi znamená, že pokud materiál neprojedná s kladným výsledkem březnové zastupitelstvo Hl. m. Prahy, Bohemka první ani druhou ligu v Ďolíčku pravděpodobně nebude moci hrát.

Vedení Družstva fanoušků Bohemians mobilizuje fanoušky!

"Přijďte v úterý 15. března 2016  po osmé hodině ranní před budovu magistrátu na Mariánském náměstí, kde od 9 hodin zasedá pražská rada. Ačkoliv Ďolíček na oficiálním jednání není, podle některých signálů by měl být bod ohledně stadionu zařazen dodatečně na program a materiál radní Hadrava může předložit tzv. na stůl. Jednání rady je sice neveřejné, ale budeme věřit, že se po skončení zasedání dozvíme na místě dobré zprávy. Klokani, přijďte vyjádřit svou podporu tradičnímu sídlu klubu, Bohemka vás právě nyní potřebují," píše se v prohlášení.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)