Kdyby se fotbal hrál jako ragby 80 minut, v Edenu by nebyl vítěz. Vše bylo jinak: Slavia-Inter 1:3

Fotbalisté častokrát tak trochu závidí ragbistům, zvláště jejich hrací dobu, která trvá jen 80 minut. Závidět tak ragbistům můžete, pokud soupeř fotbalového týmu, kterému fandíte, dá rozhodující branky v posledních deseti minutách hry.

Ragbisté mají ještě jednu výhodu. Dosahují bodů, když se trefí do prostoru nad břevno mezi tyče, proto by střelci  při fotbale, kteří často přestřelí branku, při ragby sklízeli projevy úcty, ale s kulatým míčem to nejde.

Byla tedy byla  škoda, že utkání Ligy mistrů  Slavia Praha - Inter Milán neskončilo po 80 minutách hry, kdy ještě na ukazateli skóre byl poměr branek 1:1.

Deset minut pak stačilo hráčům italského týmu, aby vstřelili další tři branky, přičemž byly uznány jen dvě.

Pro fotbalisty Slavie Praha tak skončila v tuzemsku mezinárodní sezóna, když skončí až na čtvrtém místě Ligy mistrů skupiny F.

Praha  27. listopadu 2019

Fotbalová Liga mistrů    5. kolo skupiny F

Slavia Praha - Inter Milán 1:3(1:1)
Branky: 37. Souček z penalty - 19. a 88. Martínez, 81. Lukaku * Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz - Gil (video, všichni Polsko) * ŽK: Kúdela - Vecino, Martínez, Conte (trenér) * Diváci: 19 370 (vyprodáno).
Slavia Praha: Kolář - Coufal, Kúdela, Frydrych (83. Takács), Bořil - Souček, Hušbauer (70. Zelený) - Masopust, Stanciu (58. Traoré), Ševčík - Olayinka. Trenér: Trpišovský.
Inter Milán: Handanovič - Godín, De Vrij, Škriniar - Candreva, Vecino (80. Esposito), Valero (77. Gagliardini), Brozovič, Biraghi (76. Lazaro) - Lukaku, Martínez. Trenér: Conte.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)