Kanonýr Sparty Martin Frýdek-Místek by se tak mohl jmenovat. Byl 2x na správném místě

Sparta Praha už vyhrála v krátkém čase další pražské derby, tentokrát nad Duklou Praha. Utkání dopadlo stejný poměrem jako první derby Sparty nad Bohemians 2:0. Ale popořadě.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

První šanci v derby měl hostující Šural, který nastřelil  brankáře Hrošša. Po čtvrthodině hry měli zase domácí hráči šanci, kterou vyřešil brankář Koubek. Tetour sice z otočky s brankářovým přičiněním  trefil tyč a dobíhající Olayinka pak branku minul.

Ke konci půle Kadlec odcentroval, ale jeho sparťanský spoluhráč Zahustel příležitost ke skórování nevyužil.

Na úvod druhého poločasu, asi dvě minuty po přestávce, mohl skórovat domácí Štetina, ale hanebně  přestřelil. Sparta skórovala v 58. minutě, kdy autorem branky byl Frýdek, který vystřelil zdálky a tečovanou ranou dal první branku.

Stejný střelec přidal další branku proměněnou bombou, kterou Hroššo neměl možnost zlikvidovat. Martin Frýdek byl dvakrát na místě činu a stal pro hostující fanoušky hrdinou derby.

Fotbalová liga ePojisteni.cz  páté kolo
Praha 28. srpna 2016
Dukla Praha - Sparta Praha 0:2 (0:0)
Branky: 58. a 78. Frýdek *  Rozhodčí: Proske - Arnošt, Černý * ŽK: Kušnír - Frýde *  Diváci: 6243.
Dukla: Hroššo - Kušnír, Štetina, Smejkal, Podaný - Považanec, Hanousek, Tetour (68. Juroška) - Čajič (68. Manzia), Beauguel, Olayinka (82. Praisler). Trenér Šilhavý.
Sparta: Koubek - Karavajev, Holek, Costa, Kadlec (70. Brabec) - Vácha, Frýdek - Zahustel, Lafata (68. Mareček), Šural - Juliš (80. Pulkrab). Trenér Ščasný.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)