Kajakář Jiří Prskavec si vypádloval na SP v Londýně stříbro a Tereza Fišerová byla šestá

Na prvním Světovém poháru ICF ve vodním slalomu 2019 v Londýně se nejvíce dařilo starému vlkovi Jiřími Prskavci, který jako jediný z české výpravy získal medaili.  Ten jako jediný kajakář uspěl ve finále, kde získal stříbro za domácím Clarkem. Tereza Fišerová coby kanoistka získala ve finále šesté místo.

Prskavec, i když startoval zásluhou  opravné jízdy v kvalifikaci v první půlce semifinálového pole, se do finále podíval jako jediný z českých kajakářů. Držitel bronzové medaile z Ria  po druhé nejrychlejší jízdě v semifinále zopakoval umístění i ve finále a získal senzační stříbro. Královskou jízdu předvedl na domácí trati Joseph Clarke o 0,86 vteřiny rychlejší.

Jak říkám ...

"Jelo se mi velmi dobře. Tady v Londýně to asi nemůže nikdy vyjít odhora až dolů. Je důležité se co nejvíce přiblížit tomu optimu. Já myslím, že až na spodní část tratě se mi to povedlo a stříbro je super,“ řekl Jiří Prskavec v cíli.

"První půlku se mi jelo dobře, docela mi to vycházelo. V druhé půlce jsem vytuhl, takže jsem se s tím spíš trápil, takže nic moc,“ řekl Vavřinec Hradilek, který se umístil na18. místě.

Vít Přindiš
se po 50vteřinové penalizaci odsunul na 38. místo.

Tereza Fišerová naplnila očekávání v kategorii singlkanoistek a do finále se kvalifikovala jako pátá nejrychlejší. Ve finále si pak ale o místo pohoršila, i kvůli dvěma dotekům branek. Vítězství putuje opět do Velké Británie díky Mallory Franklinové, která ovládla semifinále, finále a včera přidala i vítězství na kajaku. Fišerová na ni ztratila 11,63 s.

Nejlepší desítka bohužel utekla Kateřině Havlíčkové na konečném 28. místě kvůli 50vteřinové penalizaci, i devatenáctileté Evě Říhové na 18. pozici.

"Jelo se mi celkem dobře, ale pak přišel nešťastný šťouch na páté brance. Myslím, že mi tam tak nešťastně fouklo. Pak jsem jela celkem v klidu, ale pak přišel další šťouch a velké podjetí. Takže chyby tam byly velké. Ale jinak jsem s časem spokojená, protože se mí zdál, na to, co jsem tam jela, dost rychlý,“ řekla šestá z Londýna Tereza Fišerová.

"Nebyla to úplně nejhorší jízda, ale bohužel tam byly nějaké chyby. Nebylo tam ale nic fatálního a v podstatě jsem spokojená. Osmnácté místo v takové konkurenci je vcelku pěkné," zhodnotila mladičká Eva Říhová.

"Myslela jsem, že to v tomto závodu konečně zlomím, ale zase se to nepovedlo. Ze začátku to bylo dobré, ale v sedmičce pro mne v podstatě skončil závod. Takže to zkusíme zase příště,“ smutně popsala Kateřina Havlíčková, která by se po mateřské pauze chtěla vrátit opět na vrcholné pozice mezi singlířkami.

Londýn 16. června 2019

Světový pohár ve vodním slalomu

Muži K1: 1. Clarke (Brit.) 90,35 (0 trestných sekund), 2. Prskavec (Česko) -0,86 (0), 3. Aigner (Německo) -1,69 (0), ...v semifinále 18. Hradilek, 38. Přindiš (oba Česko).

Ženy C1: 1. Franklinová 106,82 (0), 2. Woodsová (Spojené království Velké Británie) -0,63 (0), 3. J. Foxová (Austrálie) -6,80 (4), ...6. Fišerová -11,63 (4), v semifinále 18. Říhová, 28. Havlíčková (všechny Česko).

(kanoe media, SportovníListy.cz, foto: Martin Hladík)