Junioři Česka porazili na MS U20 Bělorusko 6:5, ale byla to dřina, pánové, co?

Den před koncem roku 2017 slavilo Česko na MS juniorů další výhru, i když se na ni hráči pořádně nadřeli.  Češi, kteří v napínavé bitvě přetlačili Bělorusko těsně 6:5.

Trápení české reprezentace v prvních třetinách pokračovalo i proti Bělorusku, jež vedlo po první siréně 1:0, když v 9. minutě skóroval při přesilovce z okraje pravého kruhu parádní ranou Jegor Šarangovič. A bylo ještě hůř! Hned na začátku prostřední části vypálil bekhendem z mezikruží Ivan Drozdov a jeho střela propadla brankáři Kořenářovi, jenž přepustil své místo kolegovi Škarkovi, mezi betony. Jenže Češi nesložili zbraně a ve 22. minutě dvěma slepenými góly z holí Radovala Pavlíka a Libora Hájka vyrovnali.

Než se stačili zaskočení Bělorusové rozkoukat, dokonali Češi skvělý obrat na 5:2 Filip Zadina, Filip Chytil a svou druhou trefou Radovan Pavlík. Jenže Bělorusko  učinilo z duelu ještě pořádné drama. Ještě před koncem 2. třetiny využil přesilovku výstavní střelou Jegor Šarangovič a v 51. minutě rovněž při početní převaze snížil na nejtěsnější rozdíl Igor Martynov. Zanedlouho sice vrátil Česku dvoubrankový náskok po povedeném sólu kapitán Marek Zachar, ale vzápětí znervózněl český tým  povedenou dělovkou Vladislav Gabrus. Český výběr přesto všechno už další gól nedostal a zvítězil těsně 6:5.

Bufallo 30. prosince 2017
Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji

Česko – Bělorusko 6:5 (0:1, 5:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 22. Pavlík (Safin, Reichel), 22. Hájek (Nečas, Budík), 26. Zadina (Michnáč, Kaut), 33. Chytil (Zachar, Hájek), 36. Pavlík (Chytil), 54. Zachar (Budík) – 9. Šarangovič (Jerjomenko, Litvinov), 21. Drozdov (Suško, Bovbel), 39. Šarangovič (Suško, Bovbel), 51. Martynov (Drozdov, Jerjomenko), 55. Gabrus.

Na webu SportovníListy.cz  najdete ještě následující články...

Junioři Česka nestačili na soupeře ze severu a tak se zrodilo skore ... Švédsko – Česko 3:1

Junioři Česka nadělili dva dny po Štědrém dnu příznivcům hokeje dárek. ČR - Rusko 5:4

(ps, Český svaz ledního hokeje, SportovníListy.cz, obrázek z loga a z fota Petra Skály)