Jindřich Trpišovský: Opava bude velmi nepříjemný soupeř pro každého!

Po úvodním zápase třetího kola fotbalové ligy, ve kterém  hrála Slavia Praha na domácím hřišti v Edenu s Opavou, byli příznivci pražského klubu spokojeni.  Jejich fotbalisté porazili borce ze Slezska 3:1.

SportovníListy.cz jsou na místě děje...

Po skončení duelu za pomezní čarou  nastal jev málo vídaný. Trenéři obou týmů Jindřich Trpišovský a Roman Skuhravý se po utkání objali a následně prohodili spolu pár vzájemně pochvalných slov k týmům soupeře. Oba se v trenérských pozicích potkali poprvé před osmi lety. Trpišovský v té době trénoval juniory Kolína a Skuhravý Jablonce, což si oba po utkání připomenuli.  Nyní jejich trenérskou práci sleduje daleko více očí od diváků až po vedení klubů.

"Rozdělil bych to na dvě pasáže. Jedna zhruba do 65. minuty, kdy jsme podali velmi kvalitní výkon, dali branky a měli spoustu šancí. Ke konci zápasu jsme trochu ztratili půdu pod nohama, i díky výbornému výkonu Opavy. Celkově jsme to měli dohrát klidněji. Do 60. minuty jsme neproměnili spoustu šancí, které jsme proměnit měli. První poločas se výkon blížil tomu, co bychom chtěli doma hrát. I za stavu 2:0 je soupeř pořád ve hře. V závěru jsme si přidělali vlastní vinou víc problémů, než je zdrávo. Mrzí mě inkasovaný gól, ale Opava si ho zasloužila. Chtěl bych vyzdvihnout Opavu. To mužstvo je velmi pracovité, mají výborného trenéra a velmi těžce se proti nim hraje. Těch bodů si nesmírně vážím, jestli bude Opava v tomhle pokračovat, bude velmi nepříjemný soupeř pro každého. Celkově jsem se vstupem do sezony spokojen, z 90 procent převažují pozitiva. Máme devět bodů, dali jsme 10 gólů. Myslím, že výkony byly vcelku slušné, ale pořád je na čem pracovat," řekl k utkání trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

"Prvních 20 minut to byl jednoduchý přímočarý tlak Slavie. Podržel nás brankář, ale z tlaku jsme se nedokázali vymanit a po naší ztrátě přišla standardka, odvrácený dlouhý aut a fantastická střela Hušbauera. Nebyli jsme odvážní v kombinaci a já byl rád, že jsme šli do poločasu se stavem 0:1. Do druhého jsme se rozhodli pro změnu rozestavení, abychom eliminovali dlouhé nakopávané míče Slavie. Škoda té penalty. Pak jsme měli momenty, které zápasem mohly zamotat, ale na kdyby se nehraje. Těší mě fakt, že jsme se zvedli za stavu 0:2 a ukázali odvahu, kterou dva roky pilujeme. Když jsem se bavil krátce po zápasu s Jindrou Trpišovským, tak nás pochválil. Ve druhém poločase jsme to byli my. Start na Spartě a na Slavii byl pro naše nezkušené hráče nad naše síly. Teď se teprve ukáže realita. Pevně věřím, že tohle mužstvo se popere o body už teď s Libercem a pak pojedeme tak, jak jsme zvyklí. Naši diváci, kterých přijelo do Prahy asi 300, jsou skvělí. Ostatní diváci dvakrát za měsíc dojíždějí za svým týmem, ti naši, protože nehrajeme v Opavě, tak dokonce čtyřikrát. O to více jejich podporu vnímáme a chceme se jim odvděčit i svými výkony," řekl po utkání trenér Opavy Roman Skuhravý.

SportovníListy.cz rovněž napsaly

Domácí fanoušci v Praze v Edenu si zařvali gól třikrát a hosté jen jednou ... Slavia - Opava 3:1