Jen tři branky byly k vidění na ledě O2 arény. Není to málo? ... Sparta - Pardubice 2:1

[ title]
Hokejisté Sparty porazili v utkání 12. kola extraligy Pardubice 2:1, ale ač  v prodloužení. Pražané  vyhráli pošesté po sobě, když v čase 61:50 vítězný gol dal  útočník David Tomášek.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...Kdo na hokejové utkání Sparta - Pardubice přišel trochu později, přišel nejenom o úvodní gol Sparty, ale málem o jedinou branku zápasu.

Už po 42 sekundách  Blain našel od hrazení Rouska a ten otevřel skóre ... 1:0. Na další gól se čekalo dalších desitky minut.

Druhá třetina totiž skončila bez branek. Zazvonila sice po jedné střele pardubického hokejisty tyčka, ale branka nepadla.

Při třetí části utkání se to Pardubickým již povedlo. Puk za záda brankáře Sparty Machovského  dostal Mandát ...  1:1.

  Ke konci utkání byl vyloučený Jurčina a protože jeho trest přetekl až do prodloužení, hrálo se po skončení trestu sparťana místo o třech hráčích o čtyrech hráčích. Tato hra domácím hokejistům vyhovovala a také  konce pětiminutového prodloužení se diváci nedočkali. Důležitou druhou branku Sparty proměnil  Tomášek  ... 2:1.

Jak říkám ...„Pardubičtí lépe bruslili, byli hladovější a my jsme profesorsky čekali, že nám něco nabídnou a dáme druhý třetí gól, ale soupeř nám to svým pohybem a aktivitou nenabízel. Do třetí třetiny jsme vlétli lépe, ale přišlo prohrané vhazování a soupeř vyrovnal, asi zaslouženě," řekl za trenérský tým Sparty
Jaroslav Nedvěd.

„Asi můžeme být rádi, že jsme získali alespoň nějaký bod. Na jeden gól se moc často nevyhrává. Kluci to rvali, bojovali, nemohu říct ani slovo proti tomu, co na ledě předváděli, ale naše produktivita se musí zlepšit. Když jsem viděl průběh zápasu, měli jsme získat více bodů," prohlásil za Pardubice kouč Radek Bělohlav.
    Praha 20. října 2019

  Tipsport ELH     ... dvanácté  kolo


Branky a nahrávky: 1. Rousek (Blain), 62. Tomášek (Řepík, Polášek) - 50. Mandát (J. Mikuš, Tybor). Rozhodčí: Horák, Pešina - Špůr, Ondráček. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 10.443.
Sparta Praha: Machovský - Polášek, Košťálek, Blain, Kalina, Jurčina, Ďaloga, Tomáš Dvořák - Řepík, Pech, Forman - Říčka, V. Růžička ml., A. Kudrna - Buchtele, Sukeľ, Černoch - Rousek, Tomášek, Smejkal. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.
Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, Ivan, J. Kolář, J. Zdráhal, J. Mikuš, Hrádek - Tybor, R. Kousal, Mandát - Hovorka, Harju, M. Látal - Blümel, J. Kloz, Kusý - O. Matýs, Pochobradský, M. Machač. Trenéři: Bělohlav, Janecký a Čáslava.


(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)
Češi zachraňují olympiádu

Češi zachraňují olympiádu

29.3.2020 09:00:00

Nemálo sportovců a fanoušků bylo překvapeno neměnným postojem představitelů Mezinárodního i Českého olympijského výboru jak do poslední možné chvíle odmítali byť i jen debatovat o možném odložení...