Jaroslav Kulhavý a Corina Gantenbeinová vyhráli na Pražských schodech 2017

[ title]
Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) a švýcarská bikerka Corina Gantenbeinová ovládli 24. ročník mezinárodní exhibice horských kol - Pražské schody, memoriál Roberta Bakaláře

Kulhavý se dočkal druhého triumfu, když poprvé vyhrál před sedmi lety. Závod opanovali Češi - za Kulhavým dojeli Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek), Matouš Ulman (Česká spořitelna-Accolade) a Kristián Hynek (Topeak Ergon). Tradiční podnik byl opět prologem Světového poháru, který začíná už o víkendu 20. a 21. května 2017 v Novém Městě na Moravě.

Již ve druhém kole se na schodech  na čele usadilo trio Kulhavý, Ulman a Škarnitzl, na něž se ještě dotáhl Hynek. A toto kvarteto spolu bojovalo až do konce závodu. Až při posledním  výjezdu na Jánský vršek  Kulhavý zaútočil, vytvořil si malý náskok a na Hradčanské náměstí přijel stříbrný z olympijského Ria osamocen.


"Je super, že jsem tento závod dokázal po několika letech vyhrát," radoval se v cíli spokojený Kulhavý.

V minulosti vyhrávající zahraniční jezdci i letos patřili k hlavním favoritům. Například  třetí muž z OH Španěl Carlos Coloma či Kulhavého týmový kolega Simon Andreassen z Dánska nebo Švýcar Fabian Giger. Andreassen po dobrém startu však  rychle odpadl, Coloma musel řešit technické problémy a ze souboje o vítězství vypadl hned na začátku závodu, do boje o nejvyšší příčky nezasáhl ani Giger.

Závod žen, který se jel letos teprve podruhé, naopak opanovaly cizinky. Za vítěznou Gantenbeinovou dojela druhá její krajanka Linda Indergandová, třetí skončila Irina Kalenťjevová z Ruska, nejlepší Češkou byla čtvrtá Pavla Havlíková (KCK Jablonec).

Praha 17. května 2017
Muži:  1. Kulhavý (Specialized Racing) 34:13, 2. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) +3, 3. Ulman (Česká spořitelna-Accolade) +5, 4. Hynek (Topeak Ergon) +13, 5. Pfäffle (Něm.) +54, 6. Rauchfuss (Kelly's Bike Ranch) +1:13.

Ženy:  1. Gantenbeinová 26:04, 2. Indergandová (obě Švýcarsko) -26, 3. Kalenťjevová (Rusko) +1:29, 4. Havlíková (KCK Jablonec) +1:43, 5. Kleinová (Německo) +1:56, 6. Šafářová (Nutrend Specialized) +2:22.

(ps, SportovniListy,cz, foto: Ivana Roháčková, Dukla Praha)