Jakub Vadlejch skončil na MS v oštěpu pátý, a tak se česká výprava vrací domů bez medaile

Ani poslední český zástupce na mistrovství světa v atletice v katarském Dauhá oštěpař Jakub Vadlejch  medaili nezískal. Česká výprava, která v Kataru obhajovala oštěpařkou úrodu zlato, stříbro a bronz z předchozího MS, se tak vrací bez úspěchu a s nejhorším výsledkem od MS v Tokiu 1991.

Nejlepší české výsledky zaznamenali pátí Zuzana Hejnová v běhu na 400 metrů překážek a oštěpař Jakub Vadlejch.

Vadlejchův  první hod skončil pod metou 80 metrů a teprve  při druhém českému atletovi už rozhodčí naměřili výkon 81,98 m a tehdy průběžně čtvrtý Vadlejch se výrazně přiblížil postupu do užšího finále.
Třetím pokusem si Vadlejch vylepšil výkon na 82,19 metru a mezi osmičku nejlepších zamířil z pátého místa.

Při čtvrtém, pátém a šestém hodu už se ale obhájce stříbra nezlepšil. Poslední dva hody si dokonce nenechal ani změřit. Ve finále tak Vadlejch obsadil konečné páté místo.

Z titulu mistra světa se překvapivě raduje Grenaďan Anderson Peters (86,89 metru). Brzy 22letý mladík při premiéře ve finále MS zaznamenal hned prvním pokusem výkon přes 86 metrů. Usadil se na čele a už vedoucí příčku už nikomu jinému po celé finále nepřepustil.

Stříbro patří Estonci Kirtovi (86,21), jenž si ale při pátém hodu poranil levé rameno a byl odnesen na nosítkách. Třetí končí obhájce titulu Johannes Vetter z Německa (85,37).