Jak Jiří Homoláč vyřešil, kde se lze na maratonské trati s deseti tisící běžci někde vyčůrat?

[ title]

Ať tak či tak, Jiřímu Homoláčovi se na pražském maratonu nepodařilo splnit A limit pro účast na srpnovém evropském šampionátu v Berlíně, natož  vylepšit osobní rekord.

Jeho poslední zaběhnutý čas 2:20:09 je navíc  pátým nejhorším výsledkem kariéry Jiří Homoláče. Lépe běžel hned šestkrát. Rovněž Vít Pavlišta, s kterým se Homoláč v Praze  předbíhal, si rovněž  přál lepší výsledek než byl dosažený čas  2:20:30. Třetí český běžec Petr Pechek zaběhl čas 2:22:25.

Jak říkám ..."Dnes jsem toho zažil opravdu hodně. Prvních pět kilometrů se mi neběželo dobře, pak to šlo lépe, ale asi od desátého jsem začal mít potřebu. I mé tempo kvůli tomu začalo klesat, tak jsem si na 29. km odskočil a mezitím mne Vítek Pavlišta předběhl. Vystartoval jsem za ním a běželo se mi zase dobře. Jenže od 35. jsem měl nohy doslova paralyzované a měl jsem pocit, že už to vůbec nepůjde dál. A měl nastat další zvrat – při výběhu z Těšnovského tunelu jsem Vítka zase předběhl a do cíle mne pak dohnal adrenalin a diváci,“ popsal   hodně kuriozní průběh mistrovského maratonu a trápení na trati Jiří Homoláč.

Lze se vůbec  na maratonské  trati s deseti tisící běžci někde v klidu vyčůrat?

"Ale jo. Našel jsem si nějaký  velký květináč."

SportovniListy.cz rovněž napsaly ...Pražský maraton poprvé vyhrál v konkurenci Afričanů Američan Galen Rupp


(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)