Invazní družstvo Slavie prošlo vítězně dukelským průsmykem. Dukla - Slavia 0:2

Fotbalisté Slavie zvítězili v dohrávce 28. ligového kola v pražském derby na Julisce nad Duklou 2:0 a udrželi tak naději na obhajobu titulu. Červenobílí fotbalisté tak ještě zdramatizovali   dva zápasy před koncem soutěže boj o titul, když ztrátu na vedoucí Plzeň snížili na pouhé čtyři body a navíc si zároveň  pojistili druhé místo v tabulce, na němž mají čtyřbodový náskok před třetí Olomoucí.

Vedení se borci Slavie ujali hned v 10. minutě. Jak k tomu došlo? Bořil kopl  do šestnáctky soupeře míč tak šikovně, že se dostal k  Sýkorovi, který  v  ostrém úhlu  poslal míč přímo  do sítě.

Dukla Praha se ve druhém poločase pochlapila  a začala na soupeře tlačit. Gól však nedala a naopak v poslední minutě nastavení slovenský fotbalista Stoch zdálky překonal Filipa Radu. Slavia si z pražské Julisky odnesla tři body a tím znervóznila nejenom fanoušky Plzně, kteří v očekávaných dvou kolech budou muset získat čtyři body.

Praha 14. května 2018
28. kolo první fotbalové ligy

Dukla Praha–Slavia Praha 0:2 (0:1)
Branky: 10. Sýkora, 90.+3 Stoch. Rozhodčí: Ardeleanu – Moláček, Paták. ŽK: Néstor, Kušnír – Hušbauer, Souček. Diváci: 7324.
Dukla: Rada – Miloševič, Ostojič, Jiránek, Podaný – Brandner (74. Douděra), Hanousek, Bilovský, Néstor – Schranz (87. Bezpalec), Djuranovič (55. Kušnír). Trenér: Hynek.
Slavia: Kolář – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil – Souček – Stoch, Hušbauer, Sýkora (79. Danny), Zmrhal (90. Hromada) – Tecl (56. Škoda). Trenér: Trpišovský.