Indiáni z Plzně na ledě O2 arény vůbec nepotěšili příznivce Sparty ... Sparta - Plzeň 3:4

Hokejisté Sparty měli našlápnuto na výhru v dohrávaném  utkání s Plzní, když v páté a v jednadvacáté minutě Richard Jarůšek skoroval a Sparta vedla 2:0. Jenže za dalších 43 sekund po druhém gĺu Jarůška stačila  Plzeň snížit, když  ležícího brankáře Sparty Machovského překonal Kodýtek. Indiáni i nadále ostřelovali branku Sparty, ale marně.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Až ve 45. minutě Plzeň vyrovnala a protože Pour puk  do branky vstřelil přes tyčku, o platnosti gólu se hlavní rozhodčí radil s videorozhodčím, který jej uznal. Pak se vytáhl  Machovský, když vypíchl holí puk zcela volnému reprezentantovi Gulašovi.

Naopak v 50. minutě znovu Plzeň prohrávala a zase u toho byl Jarůšek, který objel ležícího protihráče a zařídil hattrick.

Po faulu Nedorosta hráli  domácí borci přesilovku, ale  v oslabení jim unikl Eberle a střelou pod horní tyčku v 53. minutě srovnal. A to nebylo všechno. Za necelé tři minuty Nedorost jako blesk najel před branku, dostal puk a prostřelil Machovského.

Pak to trochu zajiskřilo mezi Pourem s Pavelkou a na trestnou lavici se k nim posadil i Eberle, leč Sparta přesilovku čtyř proti třem nevyužila. Pak to nevyšlo ani bez brankáře Machovského. Sparta prohrála s Plzní 3:4.

Praha 11. února 2019

Tipsport ELH     ... šestnácté  kolo

HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 8. Jarůšek (Forman, Piskáček), 21. Jarůšek (Košťálek), 50. Jarůšek (Pech) – 22. Kodýtek (Eberle, Allen), 45. Pour (Gulaš, Moravčík), 53. Eberle (Preisinger), 56. V. Nedorost (Indrák, L. Kaňák) * Rozhodčí: Kika, Šír – Gebauer, D. Jelínek * Vyloučení: 4:4 bez využití * V oslabení: 0:1 * Diváci: 8818.
Sparta Praha: Machovský – Delisle, Piskáček, T. Pavelka, Kalina, Košťálek, Tomáš Dvořák – A. Kudrna, Klimek, Buchtele – Forman, Pech, Jarůšek – Rousek, Smejkal, Kevin Klíma – Černoch, Sill, M. Beran. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.
Škoda Plzeň: D. Frodl – Vráblík, Pulpán, L. Kaňák, Allen, Preisinger, Moravčík – Gulaš, Jan Kovář, Pour – Eberle, Kodýtek, P. Straka – Indrák, V. Nedorost, Kantner – D. Kindl, V. Němec. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.

(ps, SportovniListy.cz ,foto: Petr Skála)