I po těsném vítězství fotbalistů Slavie nad Olomoucí slaví borci z Edenu rekordní zisk bodů v lize

Se čtyřbodovým náskokem vyhráli fotbalisté Slavie Praha základní část ligy a s touto bodovou výhodou vstoupí do historicky první nadstavbové části nejvyšší tuzemské soutěže. Tým vedený trenérem Trpišovským porazil v třicátém kole základní části Olomouc, i když brzo inkasoval a musel  skóre otáčet. Nakonec  jednogólové vítězství 2:1 bylo pro množství  vyložených šancí Slavie pro soupeře z Olomouce milosrdné.

Hosté z prvního výletu na polovinu Slavie šokovali domácí tým i jeho fanoušky poté, co  Zahradníčkův centr dostal hlavou do sítě branky Slavie Yunis - 0:1.

Domácí borci se snažili vyrovnat, ale podařilo se jim to až když Masopust ve 26. minutě přihrál míč na hranici pokutového území nikým nehlídanému Olyainkovi, který trefil branku přesně k tyči - 1:1.

Tlak Slavie neustával ani ve druhém poločase, jenže chybělo střelecké štěstí. Nakonec po hodině Slavie skórovala. Jak se to stalo? Král kopnul míč přesně mezi olomouckými obránci k nohám svého  rozběhnutého spoluhráče Van Burena, který se tentokrát trefil do branky a netrefil brankáře - 2:1.

Slavia se snažila navýšit skóre, ale marně. Brankář Mandous byl buď pozorný a míč chytil nebo hráči domácího týmu pálili mimo branku.

Praha 27. dubna  2019

FORTUNA:LIGA

Slavia Praha - Sigma Olomouc 2:1 (1:1)
Branky: 26. Olayinka, 60. Van Buren - 7. Yunis. Rozhodčí: Ardeleanu - Blažej, Kotík - Královec (video). ŽK: Lalkovič (Olomouc). Diváci: 12.956.
Slavia Praha: Kolář - Coufal (75. Frydrych), Ngadeu, Deli, Bořil - Souček, Král - Masopust (78. Traoré), Hušbauer, Olayinka - Van Buren (84. Škoda). Trenér: Trpišovský.
Olomouc: Mandous - Beneš, Polom, Jemelka - Zahradníček, Plšek, Dvořák (60. Lalkovič), Kalvach, Houska, Falta (84. Sláma) - Yunis (65. Nešpor). Trenér: Jílek.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)