Hurá na Jilemnickou padesátku Stopy pro život 2016, která bude na Mísečkách

[ title]
Když se motoristický závod Rallye Dakar jezdí jinde než mezi Paříží a Dakarem, tak proč by se i Jilemnická padesátka nemohla jet jinde než na trase závodu v Roudnici - Vítkovicích? Třeba na Mísečkách, a to v důsledku prudkého oteplení a úbytku sněhu. Hlavně, že se pojede! Organizátoři podruhé rozhodli o přemístění tratě a zázemí Jilemnické 50, tentokráte na Mísečky.

Jilemnická 50 Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky, která je druhou z akcí seriálu ČUS Stopa pro život 2016, se pojede již v sobotu 30. a v neděli 31. ledna 2016!

Závod za 8 let své existence rychle získal jméno a zařadil se mezi největší dálkové běhy pořádané v České republice. Svědčí o tom stovky účastníků, kteří se každoročně na závod do Krkonoš vracejí. Letošní 9. ročník bude po loňské vydařené premiéře v seriálu Stopa pro život opět jeho součástí, společně s ČT Šumavským skimaratonem, Karlovým během České spořitelny a Krkonošskou 70 Lawi. Jedná se o závody pro širokou veřejnost, zúčastnit se alespoň jednoho ze tří vypsaných závodů může opravdu každý, kdo má rád běh na lyžích. Seriál závodů Stopa pro život si klade za cíl zajistit co nejkvalitnější organizaci, perfektní stav tratí vzhledem k aktuálním podmínkám a kvalitní služby, které zpříjemní sportovní den aktivním účastníkům i divákům těchto závodů.

Po příznivých klimatických a ideálních sněhových podmínkách o minulém víkendu otočilo počasí o 360 stupňů a v celé republice nastalo jaro a obleva. Z nížin zmizela sněhová pokrývka během jediného dne a na horách odtává značné množství sněhu i v nadmořské výšce 800 metrů, tedy i v Roudnici, kam byla před týdnem přeložena a dokonale upravena trať závodu z Jilemnice. Z tohoto důvodu došli organizátoři a pořadatelé akce ve středu 27. ledna k definitivnímu rozhodnutí již podruhé přestěhovat tratě Jilemnické 50 2016, tentokrát na ještě výše položené Horní Mísečky.

Druhý závod seriálu ČUS Stopa pro život tedy odstartuje z lyžařského areálu na Horních Mísečkách v Krkonoších, kde jsou podmínky pro běžkaře lepší.

Pro účastníky je zásadní informace, že závod se BUDE KONAT. Zázemí a doprovodný program bude situován na Dolních Mísečkách, sportovní část na Horních Mísečkách. Tato 3 kilometry vzdálená místa mezi sebou budou pohodlně propojovat pendlující autobusy v intervalech 20 – 30 minut. Časový harmonogram akce zůstává stejný.

Okruh závodu pro dospělé bude měřit cca 10 km. V průjezdech do dalšího kola bude na stadionu k dispozici občerstvovací stanice. Trasy pro děti se pojedou také na stadionu Horní Mísečky. Aktuální stav tratí na Mísečkách je velmi dobrý a akce se uskuteční v plném rozsahu.


Program Jilemnické 50 ZP MV ČR

Pátek 29. ledna 2016
15:00 - 18:00 prezence a výdej startovních čísel v kanceláři v areálu Hraběnka

Sobota 30.ledna 2016
8:00 - 12:30 prezence a výdej startovních čísel na sobotu v zázemí na Dolních Mísečkách
10:00 START první dětské kategorie – hromadný volně
13:00 START 25 km – hromadný volně
13:30 - 16:00 prezentace a výdej startovních čísel na neděli v místě startu

Neděle 31. ledna 2016
8:00 - 9:30 prezence a výdej startovních čísel v zázemí na Dolních Mísečkách
10:00 START 50 km – hromadný klasicky
10:30 START 25 km – hromadný klasicky

DOLNÍ MÍSEČKY
Při parkovišti Dolní Mísečky bude umístěno celé zázemí.
Najdete zde: Parkoviště (nehlídané) zdarma. Prezenční kancelář: Na prezenci si závodníci vyzvednou startovní balíček (číslo s nalepeným nevratným čipem, kupóny na občerstvení + nápoje a dárek za účast.) Zájemci se mohou do závodů přihlásit i na místě.

Základnu 211 s vyhřívanou převlékárnou a úschovnou lyží i věcí.
Vyhřívaný stan s cateringem a prodejními stánky partnerů pro všechny návštěvníky akce bude otevřený od 8:00 hodin.

Mazací servis České spořitelny, mazárnu a test centrum Rossignol. (Mazárna Swix bude vydávat objednané namazané lyže v pátek na Hraběnce).
Velké pódium s profesionálním moderátorem

HORNÍ MÍSEČKY

Na Horních Mísečkách bude postaven ještě jeden menší stan Základny 211, kde budou mít závodníci možnost před startem předat do úschovy menší osobní věci. Nebude chybět stánek s teplým nápojem pro zahřátí před startem a po dojezdu do cíle. K dispozici bude XC Free Style park Lukáše Bauera se školou lyžování pro děti i dospělé – zdarma po celý den i nezávodní open vyjížďky pod vedením instruktora zdarma, po skupinkách dle dohody.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Stopa pro život)