Hurá do Velké Úpy na sedmnáctý Marosona end of the season


Od 9. do 11. října 2015 se budou dít na trati Velká Úpa - Portášky události jako na zavolanou pro příznivce cyklistické disciplíny  MTB 4 Down. Jde o Marosanu  a to ještě v případě 4 downu.  Organizátoři závodu se po letech vrátili na místo činu tam, kde se jezdilo před lety, tedy do Krkonoš na jižní stranu Portášek. Po tříletém hostování  v Žacléři  budou odpružené ocelové stroje létat. Vždyť se pojede  4 down!

"Nabroušené lokty, kotoučové brzdy, motocrossové polety a trvdá muzika je zpět! Už tomu málokdo uvěřil, ale letošní sezónu bude supportovat právě Velká Úpa, kde se Marosana uskutečnila v letech 2007-2011 pětkrát v řadě! Marosana je proslulá a provázaná divokými večery, a tak i letos se ladí line up pro příznivce  alternativní muziky," píší organizátoři na pozvánkách.

"Tradiční ukončení MTB sezóny se pojede obvyklím systémem, na který jsme na Portáškách zvyklí, a to po 4 jezdcích najednou na sjezdové  trati. Předcházet tomu bude kvalifikace jednotlivě pro rozřazení do  pavouka pro kategorie holky, open a masters(s licencí). Náročná avšak originální trať proškolí nejednoho sjezdaře či  fourcrosaře, ale je to zároveň výzva i pro  sportovce z jiných odvětví," líčí Michal Maroši, který tuto rozlučku se sezónou na konci minulého století vymyslel a začal organizovat.

Tentokrát se do závodu zapojila i firma Kasper a měla k tomu důvod. 

"Vždycky jsem měl ke kolům blízko. V roce 2012 jsme postavili bikepark v Trutnově a i letos opět podporujeme  jednu z kultovních  bikeových akcí roku, Marosana," vysvětlil  David Kasper, ředitel firmy Kasper CZ, proč budou na trati překážky s firemním logem.

Pro rok 2015 je tu i poprvé možnost na Portáškách oficiálně trénovat

Trať  pro závodníky  bude otevřena k  tréninkům  až do dne konání akce. Další plus pro závodníky bude  pernamentka, která platí rovněž v  Peci pod Sněžkou, kde se jelo MČR DH v roce 2009.

Marosona end of the season
Velká Úpa - Portášky od 9. do 11. října 2015

(ps, Spotovnilisty.cz, Foto: Petr Skála)