Hurá do Prahy na ragby Česká republika - Malta v sobotu 20. května 2017 od 14:00 hodin!

[ title]
Klíčové utkání  o postup do divize Trophy Mistrovství Evropy odehrají čeští reprezentanti již v  sobotu 20. května 2017  od 14:00 hodin v Praze na Markétě. Vítěz zároveň postoupí do druhého kola kvalifikace na Mistrovství světa v roce 2019 v Japonsku.

S Maltou Česká reprezentace v poslední době sehrála dva vítězné zápasy v rámci Divize B ME.

Valletta  (21. listopadu 2015)  Malta - Česko 13:20
Praha  (8. listopadu 2014) Česko - Malta 27:13

Malťané v obou zápasech ukázali, že mají tradičně lepší útok oproti roji. V sestavě Malty zřídkakdy také najdete  ragbisty,  pro něž je  maltština rodným jazykem,  neboť hru se šiškou tu nejspíše hrají na ostrovech usedlí Angličané.

Není bez zajímavosti, že ragby se na Maltě začalo hrát sice už  na konci 19. století, když ho na ostrovy  přivezli britští námořníci. První organizovaný klub vznikl ale až v roce 1946 a byl téměř výhradně složen z britských vojáků sloužících na ostrově. Na konci 20. století se začalo ragby na Maltě rozvíjet trochu výrazněji a od roku 2000 se Malta stala plnoprávným členem světové ragbyové federace.

Aktuální česká nominace pro utkání s Maltou

Dřímal, Elis, Staněk, Průša, Benda, Caldaroni, Kutil, Havlíček, Šťastný, Frank, Olbrich, Voves, Hošek, Havel, Hruška, Loutocký, Jursík, Kučera Jan, Šimák, Školař, Stejskal, Kovář Milan, Pantůček, Čížek Jan, Soural, Schlanger, Žalud.

Co se stane, když Česko vyhraje?

Ragbyový tým postoupí do skupiny Trophy Mistrovství Evropy  do společnosti ragbyových týmů Nizozemska, Polska, Moldavska, Švýcarska a pokud vítěz této skupiny Portugalsko ve stejný den jako Česko porazí Maltu porazí i Portugalsko Belgii, tak i Belgii.

Navíc se týden po očekávaném vítězství nad  Maltou odehraje ještě třetí utkání o postup na MS a to s vítězem utkání Maďarsko - Bosna Hercegovina. Ano takový je klíč kvalifikace MS 2019.

Co tedy mají čeští  ragbisté dělat?

S nadšením se vydat na ragby Česká republika - Malta a to  v  sobotu 20. května 2017 od 14:00 hodin! Hraje se na v Praze na Markétě.

Českeragby.cz napsalo ...

21. listopadu 2015
Výhra na poslední chvíli Malta - Česko 13:20
8. listopadu 2014
Čeští ragbisté vyhráli nad Maltou 27:13

(ps, SportovniListy.cz, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)