Hurá do čtvrtfinále proti baseballistům Španělska po výhře Česka nad Německem 10:6

Čeští baseballisté porazili  poprvé v historii na Mistrovství Evropy tým Německa a postoupili do čtvrtfinále šampionátu, ve kterém se utkají se Španělskem. Vítěz čtvrtfinále má jistotu účasti na kvalifikaci o OH v Itálii.

Matematika před večerním utkáním s domácím týmem byla jasná – Německo může prohrát, Česko musí vyhrát.

Jak říkám...„Od začátku turnaje jsme šli do toho, že ta skupina je těžká, a může se rozhodovat v posledním zápase s Německem, a nakonec se to povedlo a jsme rádi. Myslím, že to byl náš nejtýmovější výkon na tomto turnaji. Získali jsme nějaký náskok a trochu jsme se uvolnili, Němci už pak neměli takový tlak, ale byl to obrovský týmový výkon po celé utkání“ okomentoval dobré pálkařské výkony svých spoluhráčů Matěj Hejma.

Češi nastoupili do důležitého zápasu na nadhozu s Janem Novákem a museli otáčet průběh utkání ve svůj prospěch. Německý tým šel do vedení 2:0, ale od 4. směny už měli navrch čeští pálkaři. Jeho tříbodový homerun pak přinesl českému týmu vedení 9:5.

Zápas zkušeně doházel Daniel Padyšák, který německé hráče v podstatě k ničemu nepustil. „Situace nebyla v ničem jiná než ta ve finále Mistrovství Evropy U23. Prostě šlo o to tam přijít a házet strajky. Tyhle situace mám rád, takže jsem byl rád, že jsem dostal důvěru.“

Český tým důležité utkání zvládnul a potvrdil, že dobré výkony v turnaji nebyly náhodné.

Jak říkám...„Věřil jsem od začátku, že vyhrajeme, využili jsme chyb německé obrany a pak přišla série dobrých odpalů, která přinesla vítězství,“ uzavřel Daniel Padyšák.

Čechy čeká ve čtvrtfinále Španělsko, tedy druhý tým ze skupiny B.

„Španělsko jsou švihavé typy, nejsou to většinou Španělé spíše hráči z Jižní Ameriky. Hodně do toho tlučou, musíme to v poli pochytat a dát pár bodů a zvládnout to,“ věří týmu zadní polař Adam Hajtmar.

Češi by měli hrát v pátek 13. září 2019 od 16:00 hodin v Sollingenu. Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Izrael – Francie, Nizozemsko – Belgie a Itálie – Německo. 
      Bonn - Německo  11. září 2019
MISTROVSTVÍ EVROPY MUŽŮ V BASEBALLU

NĚMECKO – ČESKO 6:10


SportovniListy.cz rovněž napsalyNaděje českých baseballistů na postup do čtvrtfinále ME žije po utkání Česko - Švédsko 10:3

Těsná prohra českých baseballistů na ME od Britů. Česko - Velká Británie 3:4

(ev, SportovníListy.cz, foto: Jan Beneš)