Hráči Slavie nevyslyšeli hlasy diváků žádající voláním "Dejte jim bůra!" pátou branku

Fotbalisté Slavie vyhráli v jedenáctém  ligovém kole doma nad Příbramí 4:1 a soupeře porazili popáté za sebou.

Ve třinácté minutě padla první branka, o kterou se postaral specialista na Příbram Jan Bořil. Ten totiž  dal všechny tři své ligové góly proti Příbrami.

Jenže hosté za dvě minuty srovnali skóre, zásluhou Rezka. Pak až ve 32. minutě skóroval hráč Slavie  Baluta a hned za tři minuty poté už vedli Pražané už 3:1, když skóroval  Frydrych.

Po přestávce už diváci viděli jen jeden čtvrtý gól v brance Příbrami, který  v 75. minutě vsítil  Stoch střelou pod břevno. Hráči Slavie už nevyslyšeli hlasy diváků žádající voláním "Dejte jim bůra!" pátou branku.

"Jsme spokojeni, že jsme to zvládli po těch dvou předchozích porážkách. Hlavně po té Ostravě jsme potřebovali zaprvé předvést dobrý výkon a zadruhé bodovat, což se povedlo. Na druhou stranu to nebylo úplně bezchybné. Začátek byl trochu vlažnější, inkasovaný gól na 1:1, plus to neskutečné neproměňování šancí. Pochvala pro Příbram, jak to odehrála. Byla hodně aktivní, hrála hodně nahoře. Oba týmy chtěly hrát fotbal, proto to bylo zajímavé utkání. Hlavně první půle byla náročná, zvlášť po tom programu, který jsme měli. Jsem rád, že jsme za stavu 1:1, kdy jsme nehráli moc dobře, dali krásnou branku na 2:1. Tam se trochu lámal zápas. Druhý poločas Příbram dál chtěla hrát aktivně, byl z toho fotbal nahoru dolů. Když to přeženu, trochu to bylo jako z britských ostrovů, samozřejmě nemluvím o kvalitě. Ale strašné zklamání, že z těch šancí dáme jediný gól a skončí to 4:1. Za mě to mohlo být klidně 7:3. Kdybychom sestříhali, co jsme poslední dobou neproměnili, je to  celovečerní film. Je pro nás ale důležité, že se trefili hráči, kteří na to dlouho čekali," řekl po utkání trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

"Myslím, že jsme pobavili diváky hrou, ale nepotěšili jsme se výsledkem. Slavia vyhrála zaslouženě, ale myslím, že jsme mohli zlobit trochu víc. Za stavu 1:1 jsme měli šanci, Květ s Rezkem šli dva na jednoho a mohli jsme dát na 2:1 pro nás. Hned z protiútoku to bylo naopak. Samozřejmě by to bylo jiné, kdybychom dali na 2:1. Ale na to, aby to byl zlom utkání, bylo brzo. Pak jsme mohli ještě trochu víc zlobit za stavu 3:1 na 3:2, pak jsme zase hned dostali na 4:1. Způsobem hry jsme možná umožnili, aby Slavia měla šance a dala čtyři góly. Je možné, že těmi ztrátami, které máme, jsme se dostali na nějakou hranu našeho potenciálu směrem dopředu. Švenger není zraněný. Nechytal proto, že máme druhého dobrého brankáře. Inkasovali jsme venku hodně gólů, tak jsme chtěli sáhnout k nějakým změnám. Navíc kdyby se něco stalo do budoucna, nechtěl jsem, aby Ondra Kočí šel do brány nějaký vykulený. Myslím, že chytal slušně,"  prohlásil trenér Příbrami Josef Csaplár.

Praha 7. října  2018

FORTUNA:LIGA   jedenácté kolo

Slavia Praha - 1. FK Příbram 4:1 (3:1)

Branky: 13. Bořil, 32. Baluta, 35. Frydrych, 75. Stoch - 15. Rezek. Rozhodčí: Královec - Hájek, Kubr. ŽK: Bořil - Hlúpik. Diváci: 10.747.

Slavia Praha: Kolář - Frydrych, Kúdela, Ngadeu, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer (87. Zelený), Baluta (81. Mešanovič), Zmrhal (71. Olayinka) - Matoušek. Trenér: Trpišovský.

Příbram:  Kočí - Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel (46. Voltr) - Hlúpik, Kilián (56. Pejša), Průcha, Antwi (71. Katidis) - Květ - Rezek. Trenér: Csaplár.