Hráčem a trenérem měsíce října 2018 jsou slávisté Miroslav Stoch a Jindřich Trpišovský

[ title]
FORTUNA:LIGA a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

                                              vyhlásily nejlepší hráče a trenéry měsíce října 2018  FORTUNA:LIGA  


Tři zápasy, tři výhry, skóre 9:2 a první místo v tabulce FORTUNA:LIGY. Taková je bilance pražské Slavie za právě skončený říjnový měsíc. Forma přinesla sešívaným nejen vedoucí pozici v tabulce FORTUNA:LIGY, ale také ocenění na individuálním poli – anketu Hráč a trenér měsíce ovládli záložník Miroslav Stoch a trenér Jindřich Trpišovský.

Hráč měsíce října 2018Miroslav Stoch (SK Slavia Praha)

Slovenský záložník je prvním oceněným hráčem Slavie v anketě Hráč měsíce v této sezóně. Devětadvacetiletý fotbalista má v současné době velkou formu, patří ke klíčovým hráčům mužstva, což dokazuje i svou produktivitou. Stoch aktuálně drží sérii čtyř zápasů v řadě se vstřeleným gólem.
V říjnu Stoch přispěl krásným gólem z dálky a jednou asistencí k vysoké výhře nad Příbramí (4:1) a poté střelou z přímého kopu rozhodl duel v Liberci (1:0). V předešlém kole se na výhře nad Duklou (4:1) podílel dokonce dvěma přesnými zásahy.

Trenér měsíce října 2018Jindřich Trpišovský (SK Slavia Praha)

Bývalý trenér Žižkova či Liberce je oceněn v anketě Trenér měsíce v této sezóně už podruhé. Poprvé tomu bylo v červenci, kdy se svým týmem neztratil ani bod, a podruhé právě za říjen, kdy svůj tým dovedl k výhrám nad Příbramí (4:1), Libercem (1:0) a Duklou (4:1). To vše navíc při velmi přesvědčivých výkonech.
  FORTUNA:NÁRODNI LIGA   Říjnovou anketu LFA o nejlepšího fotbalistu a kouče FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ovládli dva Davidové. Ten z Českých Budějovic – Ledecký – vsítil během tří utkání hned pět branek a stihl se blýsknout i hattrickem. Dynamo je díky jeho trefám na čele soutěže. Jen o tři body zpět se drží pod taktovkou teprve pětatřicetiletého Davida Oulehly Varnsdorf. Severočeši dosud pod vedením nadějného trenéra inkasovali jen šest branek a mají vůbec nejméně porážek ze všech účastníků soutěže.

Hráč měsíce října 2018David Ledecký (SK Dynamo České Budějovice)

Tři zápasy, pět branek. Taková byla říjnová bilance českobudějovického kanonýra Davida Ledeckého, díky jehož přesným zásahům aktuálně Dynamo vévodí FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Pětadvacetiletý útočník načal svůj měsíční gólový účet v Sokolově, kde České Budějovice zvítězily 2:0, to nejlepší ale mělo teprve přijít.

Ostrými pálil rodák z Brandýsa nad Labem především ve šlágru 12. kola, v němž Dynamo přivítalo v souboji exligistů na domácím stadionu ambiciózní Hradec Králové. Ledecký, jenž strávil poslední dvě sezóny v Polsku, sestřelil Votroky hattrickem! A aby toho nebylo málo, zapsal se Ledecký do střelecké listiny také na půdě nováčka z Chrudimi, kde trefou ze 74. minuty zachraňoval remízu. Říjnovou formu si ostatně udržuje i nadále – o víkendu načal gólem pět kol neporaženou Jihlavu, skóroval již v šestém utkání v řadě a zaokrouhlil svůj letošní účet na deset tref, což z něj dělá nejlepšího střelce F:NL.

Trenér měsíce října 2018David Oulehla (FK Varnsdorf)

V létě převzal kormidlo na střídačce Varnsdorfu, který pod jeho taktovkou nepřestává udivovat. Řeč je o mladém kouči Davidu Oulehlovi, jenž se na sever Čech přesunul ze Žižkova. Pětatřicetiletý trenér s Varnsdorfem uhrál za 14 kol celkem 26 bodů, což je jen o tři body méně, než kolik zatím získalo vedoucí duo České Budějovice – Jihlava. Ovoce přináší zejména poctivá defenzíva, která dosud inkasovala jen šest branek! Díky tomu letos odešel Varnsdorf z utkání bez bodu jen ve dvou případech a má tak vůbec nejméně porážek ze všech účastníků FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY!
V říjnu Severočeši přemožitele nenašli. Oulehla nejprve s Varnsdorfem uspěl v pikantním souboji proti svému bývalému zaměstnavateli ze Žižkova (3:1) a následně přivezl se svými svěřenci bod z Vlašimi (1:1). Měsíc završil Varnsdorf důležitou výhrou nad nebezpečným Ústím (1:0). Dlouho to byla právě Arma, kdo platil za největší letošní senzaci soutěže, Ústí ale pomalu vyklízí pozice, a tak roli "severočeského zázraku" převzal právě Oulehlův Varnsdorf, který i se znatelně nižším rozpočtem ze čtvrté pozice zdařile nahání největší aspiranty na postup. A že v tom hodlá pokračovat naznačil i v posledním kole, kdy uspěl na hřišti Prostějova.

(šh, Ligová fotbalová asociace, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)