Hokejisté Sparty dvakrát vedli, ale do vítězného konce utkání s Olomoucí nedovedli

[ title]
Hokejisté Sparty Praha, i když v utkání s Olomoucí dvakrát vedli, nakonec v prodloužení s Hanáky prohráli. Diváci v O2 viděli jen pět gólů.

SportovníListy.cz byly na místě děje...


Poprvé po úspěšné střele Buchteleho, jenž dorazil Řepíkův nástřel na branku, podruhé zásluhou Jarůška, který skóroval jen dvanácti vteřin po vyrovnání olomouckého Laše. Hokejisté Olomouce však hráli pozorně a pohledem na časomíru v čase 42:47 podruhé vyrovnali. Jak se to stalo? Způsobil to Mráz, který v mrazivém dni skóroval po vyražené spoluhráčově střele. Zápas šel do prodloužení a v něm už po 75 vteřinách rozhodl Ondrušek po samostatné jízdě na branku. 

Jak říkám..."Jsme v situaci, kdy jsme chtěli ten zápas urvat a získat tři body nebo alespoň ty dva. Bohužel jsme tam udělali dvě taktické chyby při gólech na 1:1 a 2:2, kdy to tam hráči špatně rozebrali a inkasovali jsme z toho góly. V prodloužení je to vabank a může to být o jedné šanci, když ji soupeř využije, může to být pak takto rychlé. Došlo tam k individuální chybě, kdy hráči nedohráli Ondruška, ten udělal parádní individuální akci a bohužel pro nás zakončil. Musíme jít dál," řekl trenér Sparty František Výborný.

"My jsme nezačali v první třetině dobře a dostali jsme rychlý gól. Pak jsme sice srovnali, ale hned za pár vteřin jsme dostali druhého. Myslím si však, že poté, co jsme dostali druhý gól, tak se hra hodně vyrovnala, byl to naprosto vyrovnaný zápas. A my jsme srovnali i skóre. Sparta tam pak měla ještě jednu velkou šanci ve třetí třetině, ale Braňo Konrád to vychytal. V prodloužení jsme urvali druhý bod a myslím, že pro nás jsou dnes ty dva body hodně cenné," komentoval utkání  trenér Olomouce Jan Tomajko.  Praha  26. února 2018
Hokejová extraliga  48. kolo

Sparta - Olomouc 2:3 (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Buchtele (Řepík, J. Mikuš), 14. Jarůšek (P. Vrána, Klimek) - 13. Laš (L. Galvas, J. Knotek), 43. Mráz (Holec), 62. Ondrušek (Ostřížek) * Rozhodčí: Hradil, Hejduk - Ondráček, Špůr * Vyloučení: 1:3 * Bez využití * Třetiny: 2:1, 0:0, 0:1 * Diváci: 6683.
Sparta Praha: Aittokallio - Z. Michálek, Kulda, J. Mikuš, Kalina, T. Pavelka, T. Voráček, Piskáček - Řepík, Pech, Buchtele - Jarůšek, P. Vrána, Klimek - Forman, Černoch, A. Kudrna - Uher, Pšenička, Reichenberg. Trenéři: F. Výborný, Rulík, J. Nedvěd a Janeček.
HC Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Irgl, Strapáč, Burian - Skladaný, Ostřížek, J. Káňa II - Jergl, Mráz, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)