Grandslamem začala česká reprezentace duel proti Američankám, který prohrála 4:11

[ title]
Česká softbalová reprezentace vstoupila poslední dubnový pátek  do prvního utkání proti americkému profesionálnímu týmu USSSA Pride naprosto fantasticky.   Hned v první směně tři pálkařky úspěšnými odpaly obsadily všechny mety. Na řadu pak přišla Lucie Halakucová, která se opřela vší silou do nadhozu a míč poslala až za plot. Grandslam!!! Češky se ujaly hned v první směně vedení!

Zaskočené Američanky měly potíže se na naši nadhazovací jedničku, Veroniku Peckovou, prosadit.

"Nedařilo se nám na pálce, to musíme do zítra zlepšit," uznala hvězda amerického týmu Sierra Romero.

Český tým hnal kupředu přeplněný stadion. "To, jak tu bylo hodně lidí, to mě hrozně bavilo. Jak jásali. Dáš balon do hry a ozve se jooooo! A pak Američanky zahrály aut a nic, ticho,“ sdělila své pocity Eva Rendlová, nejzkušenější hráčka reprezentace, které se proti americké nadhazovačce velmi dařilo. Jako by proti ní vůbec nestály nejlepší hráčky světa, posílala do hry jeden odpal za druhým.

Štěstí ale v  zápase s Američankami nepřálo Veronice Peckové. Protihráčka ve skluzu najela Veronice do holeně a  kovovým hrotem, které softbalistky mají na kopačkách, českou hráčku zranila. Zpráva od realizačního týmu zněla riskantně: "Je to jasně na šití, ale zatím bude nadhazovat dál, dokud to půjde."

Šlo to ještě čtyři směny. Češky držely zápas na stavu 4:3, pak ale došly síly. Profesionálky dokázaly zvítězit poměrně vysoko 11:4. Nedá se ale říci, že by naši reprezentaci přehrály. Pálkařsky se jim nedařilo, Veronika je držela zkrátka, nebyly v útoku lepší, avšak Češky byly v obraně horší. Za prohrou stojí nešťastná pátá směna, kdy naše obrana udělala příliš mnoho chyb.

Série české reprezentace proti profesionálnímu americkému týmu USSSA Pride pokračuje v sobotu 28. dubna 2018  v 15:00 na hřišti Eagles Praha.

Jinak proti Američankám úspěšná hráčka,  Lucie Halakucová narozena 1983 debutovala v národním týmu před patnácti lety. Kladenská rodačka je členkou softbalového tréninkového centra, ve kterém se připravuje na olympijskou kvalifikaci. V nejvyšší české soutěži – Extralize – nastupuje za jihočeský tým Ledenice, se kterým získala v roce 2017 titul mistra České republiky. Lucie se před několika lety rozhodla pracovat sama na sebe tak, aby si mohla práci regulovat a zkoordinovat ji s tréninkovým plánem, který odpovídá profesionálnímu sportovci.


(hn, SportovníListy.cz, foto: softball.cz)