Globální atletický vrchol MS v atletice bude hostit katarské Dauhá

V hotelu Adria na Václavském náměstí proběhlo setkání s novináři k nadcházejícímu mistrovství světa v atletice, které bude na přelomu září a října hostit katarské Dauhá. Hosty konference byli předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník, šéftrenér Jan Netscher, oštěpařka Barbora Špotáková a koulař Tomáš Staněk.

SportovníListy.cz byly na místě děje...Světový šampionát bude skutečnou oslavou královny sportu a v mnoha ohledech velmi specifickou, což svými slovy potvrzuje i předseda ČAS Libor Varhaník.

Jak říkám...„Máme před sebou největší událost atletického roku. Dle předběžných přihlášek by se ho mělo zúčastnit 208 federací plus ruští nezávislý atleti a tým válečných uprchlíků. Jedná se vskutku o globální záležitost, jelikož se začínají na nejvyšších příčkách prosazovat atleti z mnoha zemí. V Dauhá může mít medailové ambice okolo čtyřiceti federací. Světový šampionát se koná poprvé v tak pozdním termínu. Velkým úskalím může být až devadesátiprocentní vlhkost v kombinaci s teplotou okolo 40 stupňů. Nepříjemný bude také přechod z rozcvičování na hlavní plochu, kde by měla být teplota 23 stupňů,“ uvedl předseda ČAS Libor Varhaník.

Do Dauhá odcestuje 23 českých atletů.

Jak říkám...„Nominací úspěšně prošlo třiadvacet atletů. Musím přiznat, že jsme očekávali ještě nějaké pozvánky, které nepřišly. Sezóna je dlouhá, takže bude záležet na tom, jak trenéři své závodníky připraví směrem k vrcholu. Máme v sestavě devět velmi zkušených reprezentantů a doufám, že právě oni využijí svých bohatých zkušeností a prodají formu i v tomto specifickém termínu konání mistrovství světa. Pokud se tak stane, věřím, že naši závodníci předvedou výkony na úrovni svých osobních rekordů. Rozhodně na ně nechci vyvíjet nějaký zbytečný tlak a spojovat konkrétní jména s medailemi, ale snad nějakou přivezeme. Důležité bude také položit nějaký dobrý základ k rankingu směrem k olympijským hrám,“ řekl šéftrenér reprezentace Jan Netscher.

Mistrovství světa v Dauhá proběhne v termínu od 27. září do 6. října 2019Nominace českého týmu pro MS v Dauhá


Muži

Jakub Holuša (1500 m)
Filip Sasínek (1500 m)
Tomáš Staněk (koule)
Jakub Vadlejch (oštěp)
Vítězslav Veselý (oštěp)
Michal Desenský (4x400 m, 4x400 m mix)
Filip Ličman (4x400 m)
Vít Müller (400 m př., 4x400 m)
Patrik Šorm (4x400 m, 4x400 m mix)
Jan Tesař (4x400 m, 4x400 m mix)

Ženy

Lada Vondrová (400 m, 4x400 m mix)
Kristiina Mäki (1500 m)
Zuzana Hejnová (400 m př.)
Marcela Joglová (maraton)
Romana Maláčová (tyč)
Kateřina Šafránková (kladivo)
Nikola Ogrodníková (oštěp)
Irena Šedivá (oštěp)
Barbora Špotáková (oštěp)
Kateřina Cachová (sedmiboj)
Anežka Drahotová (chůze)
Martina Hofmanová (4x400 m mix)
Tereza Petržilková (4x400 m mix)

(ps, ČAS, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)