Futsalisté Chrudimi jsou po druhém duelu Chrudim - Sparta (0:3) krok od čtrnáctého titulu

Futsalisté Chrudimi zvládli i druhý finálový duel  play off VARTA futsal ligy. Na palubovce pražské Sparty Praha na Podvinném Mlýně  vyhráli čtvrté dubnové pondělí večer 3:0 a v pátek 27. dubna 2018 už mohou slavit čtrnáctý titul. Ovšem pokud vyhrají potřetí.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

První poločas nabídl vyrovnanou hru. Oba soupeři se hlídali a po dvaceti minutách diváci gól neviděli.

Po bezbrankovém prvním poločase Chrudim udeřila ve 24. minutě, kdy Felipe přihrál  Maxovi, který nastřeli tyčku branky, čímž přihrál k Felipemu a ten skóroval - 0:1. Šance se střídaly na obou stranách, ale bez úspěchu.

Sparta se v závěru odvážila k power play, ale Chrudimští v sevření Sparty vystihli nepřesnou přihrávku domácích borců a  Roman Mareštím pádem mohl přes celé hřiště trefit prázdnou branku - 0:2.

To však nebylo všechno. Třetí gól přidal Rešetár, který ač faulovaný se zvedl ze země a míč před sebou vsítil do branky - 0:3. Chrudim ve finálové sérii už vede 2:0 na zápasy.

Jak říkám...

"Jako prezident klubu jsem zklamaný. Nepodařilo se nám prolomit smůlu, kterou jsme měli jak v prvním, tak nyní v druhém finále. Sice jsme v prvním zápase vedli jedna-nula, ale ve druhém poločase jsme dostali po našich chybách dva góly a bylo po zápase. Bohužel Chrudim, když vede, tak je hodně těžké ji ještě porazit. K domácímu finále mohu říct to, že jsme většinu zápasu zvládli skvěle fyzicky, ale v závěru už jsme trochu odpadli a bylo citelně znát, že nám chybí trio Angellot, Cupák a Pimpolho. Věřím, že kdyby tito hráči hráli, tak bychom zvítězili. V pátek pojedeme do Chrudimi s tím, že chceme stoprocentně vyhrát a vybojovat si domácí nedělní zápas. Pokusíme se o zázrak, což bude hodně těžké, ale klukům věřím a uděláme vše, abychom v pátek zvítězili," řekl pro klubový web prezident Sparty Praha, Ago Simitči.

"Stoprocentně to nebylo jednodušší vítězství než to první. Myslím si, že jsme v prvním utkání podali daleko lepší výkon. Tentokrát to v prvním poločase nebylo z naší strany moc dobré a hra byla velmi vyrovnaná. Po přestávce už jsme si pár šancí vypracovali, dostali jsme se do vedení jedna-nula a mohli jsme i daleko dříve přidat druhý gól, čímž bychom asi zápas rozhodli, ale výborně tam zasáhl na brankové čáře Ondra Vahala. Mohlo to být tedy hotové dříve, ale na druhou stranu i Sparta si vytvořila šance a v power play navíc nikdy nevíte, co se stane. Utkání bylo otevřené až do stavu tři-nula," řekl po utkání chrudimský kouč Tomáš Koudelka

Praha  23. dubna 2018
Finále play off ve futsale

AC Sparta Praha – FK ERA-PAC Chrudim 0:3 (0:0)
Branky a nahrávky: 23. Felipe (Max), 39. R. Mareš, 39. Rešetár * Stav série: 0:2.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)