Fotbalová liga odstartovala na Julisce, kde se z nových koučů u obou týmů radoval ten teplický Šmejkal

Poslední červencový pátek začal nový ročník fotbalové ligy, který odstartoval v Praze na Julisce. Domácí Dukla hostila Teplice, kterým pražští fotbalisté darovali výhru 1:0. Jediný gól padl po 46 odehraných vteřinách druhého poločasu, když hlavou Roman Potočný překonal brankáře Dukly Hrošša.

Trenéři na obou stranách zažili premiérů u svých nových klubů. Kouč Teplic Daniel Šmejkal však byl šťastnější a navíc prožil svůj debut v nejvyšší soutěži a hned byl vítězný. Jaroslav Šilhavý v premiérové  roli trenéra Dukly se svými svěřenci neuspěl.

Nutno přiznat, že Dukla byla  v prvním poločase lepší, ale Teplice měly v brance zkušeného Grigara, který mimo jiných zákroků vytáhl konečky prstů Néstorovu technickou střelu do šibenice. Španěl Néstor ještě poté neuspěl, když střelou minul cíl.

Po gólu Potočného se Teplice věnovaly více méně jen pečlivé obraně, a to jim šlo. Dukla neskórovala a prohrála sice jen o gól, ale tím ztratila tři body.

Fotbalová liga  první  kolo
Praha 29. červennce 2016
Dukla Praha - FK Teplice 0:1 (0:0)
Branka: 46. Potočný. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Vysloužil *  ŽK: Krob (Teplice) * Diváci: 2508.
Dukla: Hroššo - Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný - Čajič, Považanec (82. Smejkal), Hanousek (76. Koval) - Néstor, Beauguel, Olayinka (60. Tetour). Trenér Šilhavý.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Krob (27. Kukec) - Ljevakovič - Hora, Hrubý (67. Vachoušek), Kodeš, Urma (73. Dressler) - Potočný. Trenér Šmejkal.