Fotbalisté Sparty rozstříleli Fluminense a obhájili titul na GENERALI CEE Cupu

Po týdenním maratonu parádních fotbalových představení je 6. ročník mezinárodního turnaje hráčů do devatenácti let GENERALI CEE Cup u konce. Z dvanácti týmů z osmi zemí a tří kontinentů na titul dosáhla domácí AC Sparta Praha. V napínavém finále na stadionu v Ďolíčku pražských Bohemians porazila brazilské Fluminense 4:1.

SportovníListy.czbyly na místě děje...

Další dva české týmy, SK Slavia Praha a Bohemians 1905, obsadily na turnaji osmé a dvanácté místo. Výtěžek ze vstupného použije Unicef Česká republika na pomoc ukrajinským dětem postižených válkou.

Velký finálový den GENERALI CEE Cup odstartoval čtvrtou červencovou středu už v 15 hodin. Organizátoři turnaje připravili soutěžní program pro děti se spoustou odměn za sportovní výkony. V 18 hodin však přišel na řadu vrchol večera, tedy Velké finále GENERALI CEE Cup, ve kterém se představily týmy Sparta Praha a brazilské Fluminense.

V samotném utkání mohli diváci sledovat aktivní fotbal. Na podmáčeném trávníku měli sice mladíci Sparty i Fluminense ztížené podmínky, ale o to rychlejší fotbal se hrál. V úvodu byla Sparta jednoznačně aktivnějším týmem a vytvořila si řadu  šanci. Obrovská radost však vypukla až ve 23. minutě. Ve vápně získal míč útočník Mustedanagič, nerozpakoval se a přesnou přízemní střelou  na vzdálenější  tyčku poslal Spartu do vedení.

Po úvodní brance zápasu se hra uklidnila. Sparta však  nadále svého soupeře tlačila. Před přestávkou se prosadil kapitán Köstl a letenský klub vedl už 2:0. Druhý inkasovaný gól hráče Fluminense konečně probudil. A hned z první opravdu vážné akce se brazilský tým radoval ze vstřelené branky. Nejlepší střelec turnaje Gustavo si v poslední minutě prvního poločasu výborně naskočil na centr a svou šestou brankou na turnaji snížil.

Do druhého poločasu vstoupil aktivněji brazilský tým, jenže žádnou pro Spartu vážnou situaci si ale nevypracoval. Činila Sparta a  radovala se. Centr Novotného si do vlastní sítě srazil Mateus a tak Sparta deset minut před koncem vedla o dvě branky. A když v 89. minutě přidal čtvrtou branku kapitán Köstl, bylo už rozhodnuto. Pražská Sparta v repríze loňského finále porazila brazilské Fluminense 4:1 a radovala se  z obhajoby titulu na GENERALI CEE Cup.

GENERALI CEE Cup ve fotbale
Praha 27. července 2016

AC Sparta Praha – Fluminense 4:1 (2:1)
Branky: 23. Mustedanagič, 43., 89. Köstl, 80. Mateus vl. – 45. Gustavo

Konečné pořadí turnaje:  1. AC Sparta Praha, 2. Fluminense FC, 3. A. A. Ponte Preta a RB Leipzig (zápas o třetí místo se z důvodu průtrže mračen nehrál), 5.  FK Sarajevo, 6. FC Academy Pandev,
7. Beijing Renhe F.C., 8. SK Slavia Praha, 9. Győri ETO FC, 10. Vasas Kubala Academy, 11. AS Trenčín, 12. Bohemians 1905.

SportovníListy.cz napsaly

Ve finále GENERALI CEE CUP 2016 vyzvou fotbalisté Sparty Praha brazilský Fluminense FC