Fotbalisté Slavie si prodloužili Evropskou ligu až do jara

Fotbalisté pražské Slavie porazili v závěrečném šestém utkání skupiny C Evropské ligy doma v Edenu Zenit Petrohrad 2:0.

SportovníListy.cz byla na místě děje...

Pražané tak z druhého místa v tabulce skupiny postoupili do jarní části soutěže. Sešívaní  rozhodli klíčové utkání s vedoucím týmem ruské ligy už v prvním poločase, když během  devíti minut získali nejdříve gólem  Jaromíra Zmrhala vedení a dvoubrankový náskok skvělou střelou, která po odrazu od tyče skončila zásluhou Miroslava Stocha v síti petrohradského brankáře.

Praha 13. prosince  2018

Evropská liga     kupina C

Slavia Praha - Zenit Petrohrad 2:0 (2:0)

Branky: 32. Zmrhal, 41. Stoch *  Rozhodčí: Dallas - Connor, Potter - Aitken, Anderson (všichni Skotsko) *  ŽK: Škoda, Stoch - Nabiullin, Hernani * Diváci: 17.748.

Slavia Praha: Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Zelený (90. Baluta) - Souček - Zmrhal, Hušbauer, Stoch (90. Frydrych), Olayinka - Škoda (85. Traoré). Trenér: Trpišovský.

Zenit Petrohrad: Keržakov - Mammana, Mevlja, Neto - Smolnikov, Marchisio, Kranevitter, Hernani, Nabiullin (46. Mak) - Zabolotnyj (46. Driussi), Šatov (73. Kuzjajev). Trenér: Semak.