Fotbalisté Slavie Praha byli v ligovém rozjezdu zabržděni. Slavia - Jablonec 0:2

Fotbalisté Slavie Praha prohráli své první ligové utkání v nové sezoně až teprve v pátém kole s Jabloncem 0:2. Pražané tak po porážce 0:2 v Kyjevě a vyřazení z Ligy mistrů a po čtyřech ligových výhrách ztratili v novém ročníku nejvyšší soutěže první body.

Jak se to stalo? Těsně před přestávkou po Masopustově centru  se protlačil k hlavičkování Martin Doležal a překonal tak gólmana Slavie Koláře.

Po změně stran se po hodině hry trefil Stoch z přímého kopu do ruky Trávníka a tak rozhodčí Ondřej  Berka odpískal penaltu, kterou mu navíc potvrdil i videorozhodčí. Milan Škoda však nadělal Slavii škodu. Ujal se provádění pokutového kopu, který ovšem kopl tak, že jej brakář Jablonce Hrubý vyrazil. Jablonecký brankář se ovšem jako skvělý ochránce branky předvedl ještě několikrát. Proto dlouho hosté vedli.

Slavia Praha ke konci utkání  ještě posílila útok, poslala  do hry ještě druhého útočníka Tecla. Jenže chvíli na to hosté  přidali druhý gól. Byla to minela v obraně Slavie jako kráva.  Vladimír  Jovovič  v 77. minutě snadno oklamal  obránce, nacentroval před branku a nabíhající Holeš hlavou vsítil druhou branku.

Praha    18. srpna 2018

páté  kolo

Slavia Praha - FK Jablonec 0:2 (0:1)

Branky: 44. Doležal, 77. Holeš * Rozhodčí: Berka - Flimmel, Dobrovolný * ŽK: Souček, Škoda, Sýkora, Pokorný (všichni Slavia) *  Diváci: 13.263.

Slavia Praha: Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli (17. Pokorný), Zelený (72. Tecl) - Souček - Baluta, Hušbauer, Sýkora, Stoch (80. Bořil) - Škoda. Trenér: Trpišovský.

FK Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Kubista, Hübschman - Masopust, Trávník (77. Považanec), Jovovič (88. Chramosta) - Doležal (84. Břečka). Trenér: Rada.

SportovniListy.cz rovněž napsaly

Fotbalisté Dukly v utkání se Slováckem vstřelili všechny branky, ale i tak prohráli 1:2