Fotbalisté Slavie nadělili Karviné čtyřbrankový debakl a svým divákům čtyřbrankový dárek

Po výborném výkonu fotbalisté Slavie Praha potěšili přes dvanáct tisíc diváků v Edenu, když ve druhém ligovém kole porazili Karvinou 4:0. A to ještě kdyby Karviná v brance neměla Martina Berkovce, který několikrát zachránil karvinskou branku před červenobílými střelci,   byla by branková úroda Pražanů ještě vyšší.   Není divu, že borci z Edenu si drží  první příčku s čistým kontem a sedmibrankovou úrodou.

SportovníListy.cz byly na místě děje:

Červenobílí fotbalisté se do vedení dostali po penaltě, která se kopala ve 13. minutě. Po faulu  Tusjaka na Coufala odpískal rozhodčí Ardeleanu pokutový kop a Milan  Škoda ji proměnil.

Stejný hráč ve 32. minutě přidal další gól, když na Hušbauerův padáček naběhl Milan Škoda, a hlasatel pak mohl jeho křestní jméno podruhé vyvolávat, aby diváci radostně odpovídali Škoda.

Karvinský gólman Berkovec sice odolával střelám Pražanů, ale v 66. minutě chyboval a  už potřetí kapituloval. Úspěšným střelcem byl  Hušbauer, ale nikoliv posledním.

Karviná  v 81. minutě inkasovala počtvrté. Jak se to stalo? Podíleli se na tom střídající hráči  Tecl, který přihrával a Baluta, který  zakončil navíc poprvé za Slavii.

Praha 28. července 2018

Slavia Praha - MFK Karviná 4:0 (2:0)
Branky: 13. z pen. a 32. Škoda, 66. Hušbauer, 81. Baluta * Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch,Hrabovský *  Bez karet *  Diváci: 12 103.
Slavia Praha: Kolář - Coufal (71. Frydrych), Ngadeu, Deli, Bořil - Souček, Hušbauer - Zmrhal (74. Baluta), Sýkora, Stoch (79. Tecl) - Škoda. Trenér: Trpišovský.
MFK Karviná: Berkovec - Moravec, Dreksa (40. Piroch), Janečka, Letič - Mertelj, Suchan (72. Weber) - Kalabiška (53. Lingr), Budínský, Tusjak - Wágner. Trenér: Nádvorník.