Fotbalisté Plzně mohou litovat, že se fotbal nehraje jako ragby jen 80 minut

Nejdůležitější zápas nadstavbové části české nejvyšší fotbalové soutěže se hrál druhou květnovou neděli  na hřišti pražské Slavie v Edenu.

Jelikož hostující Viktorii Plzeň od pražské Slavie dělily před zápasem  v tabulce pouhé dva body, bylo jasné, že oběma celkům šlo v tomto duelu o titul. Pokud by hosté vyhráli, získali by jednobodový náskok a naopak, pokud by Pražané vyhráli, získali by pětibodový náskok na Plzeň. Plichta by nic nevyřešila, pouze by odložila čekání na případná zaváhání obou týmů ve zbývajících třech zápasech s ostatními soupeři.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

V první půli branka nepadla, protože Slavia soupeře prakticky nepustila k žádné akci, ale sama také nic nevyprodukovalo, co by skončilo gólem.  Ve druhém poločasu  většina diváků na stadionu oněměla, když se vážné chyby dopustila celá slávistické obrana. Pražané neuhlídali plzeňského  Kovaříka, který trefil tyč. Také Beauguel mohl skórovat hned vzápětí, ale v pádu bránu přestřelil.

Plzeň otevřela hru a Slavia musela více bránit. Trenér Slavie poslal do hry  Škodu, Stocha a Traorého a změny byly pro vývoj utkání hodně důležité.

Plzeň ke své zkáze napomohla osudovými chybami. V první případě v 81. minutě Slavia plzeňské hráče v prostoru chráněném brankářem  Hruškou přečíslila a tam pak Bořil přihrál balon před brankou Masopustovi, který jej levačkou kopnul do plzeňské sítě - 1:0.

Už za čtyři minuty padla další branka. Po trestném kopu zahrál plzeňský Limberský v souboji se Škodou rukou a Souček z nařízené penalty zvýšil vedení na 2:0.

O další gól se postaral Traoré, který dostal od Stacha přihrávku přímo před branku a zvýšil na ... 3:0.
Všechny branky tak padly přímo před zraky diváků z tribuny Sever až na jednu, kterou plzeňský Kovařík v poslední minutě proměnil na druhé straně, čímž zmírnil prohru ViktoriePlzeň na 3:1.

Co k tomu dodat? Fotbalisté Plzně mohou jen litovat, že se fotbal nehraje jako ragby ... jen 80 minut. Všechny branky totiž byly vstřeleny až v posledních deseti minutách od 81. minuty do jedné minuty v nastavení.

Praha 12. května 2019

FORTUNA:LIGA

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 3:1 (0:0)
Branky: 81. Masopust, 87. Souček z pen., 89. Traoré - 90.+1 Kovařík * Rozhodčí: Zelinka - Paták, Hájek - Marek (video) *  ŽK: Kayamba, Procházka, Hořava, Řezník, Hejda (všichni Plzeň) * Diváků: 18 327.
Slavia Praha: Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček, Král - Masopust, Hušbauer (76. Traoré), Olayinka (69. Stoch) - Van Buren (64. Škoda). Trenér: Trpišovský.
Viktorie Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský - Procházka, Hrošovský - Kayamba (60. Kovařík), Hořava (83. Chorý), Kopic - Beauguel (78. Bakoš). Trenér: Vrba.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)