Fotbalisté Mladé Boleslavi v Teplicích vyšli střelecky naprázdno. Teplice - MB 2:0

Mladoboleslavští fotbalisté  třetí zářijovou středu dohráli utkání z třetího kola FORTUNALIGY  s Teplicemi, s kterými prohráli dvoubrankovým rozdílem.

První poločas se boleslavským fotbalistům vůbec nepovedl. Brzo prohrávali a navíc přišli o zraněného stopera Pudila.

Jak k došlo ke gólům do branky Středočechů.

Ve 4. minutě po nepřesné Tataevově rozehrávce se Tepličtí dostali do šance, první zakončení Šeda vytlačil od levé tyče, ale soupeř zůstal u míče a ve zmatcích před boleslavskou brankou se nejlépe zorientoval Jakub Mareš, který nekompromisně z pár kroků skóroval - 1:0.

Ve 37. minutě teplický přízemní centr Kučery z levé strany Jakub Klíma skluzem sebral vybíhajícímu Šedovi a navíc nechtěně přihrál Jakubu Marešovi, jenž snadno do prázdné branky skóroval - 2:0.

I když druhý poločas se sice odehrával většinu času na teplické polovině hřiště, skóre zůstalo pro Mladou Boleslav nepříznivé.

Jak říkám ...

„Vstup do utkání měl soupeř lepší a agresivnější, inkasovaný gól nás bohužel neprobudil. Tepličtí stopeři hráli výborně, zcela naše útočníky eliminovali. Prostřídání sestavy nám moc nepomohlo. Po přestávce si Tepličtí vedení pohlídali, my jsme s platonickým fotbalem, který jsme tentokrát předváděli, neměli šanci na zvrat. Přišli jsme od května již o čtvrtého stopera, po Jugasovi, Hájkovi, Takácsovi nyní o Pudila, kterému se vrátily svalové potíže z předchozího utkání proti Příbrami, což je pro nás pochopitelně velká komplikace," řekl trenér FK Mladá Boleslav Jozef Weber.

„Jsme šťastní, že jsme utkání zvládli vítězně. Hráči to vzali za správný konec a brzo dali gól. Fotbalová krása to možná nebyla, ale vůlí jsme výhru ubojovali. Jsem rád za tři body i za to, že jsme nedostali gól," řekl místo teplického trenéra Stanislava Hejkala, jenž si odpykával disciplinární trest,  jeho asistent Pavel Drsek.

Praha 18. září  2019

FORTUNA:LIGA   ... třetí  kolo

FK Teplice – FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)

Góly: 4. a 37. Jakub Mareš * ŽK: Jeřábek, Shejbal, Kodeš, Vondrášek, Řezníčřek, Hyčka - Bucha, Komlichenko, Šeda, Jakub Klíma * Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka * Diváků: 2518.
FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, Royo (64. Hyčka) - Shejbal, Žitný (81. Jindráček), Kodeš, Kučera, Jakub Mareš - Řezníček (90. Ljevakovič).
FK Mladá Boleslav: Šeda - Jakub Klíma, Tataev, Pudil (25. Ladra), Fulnek - Hubínek, Matějovský, Budínský, Bucha (46. Jiří Klíma) - Mešanovič, Komlichenko (72. Pech)

(jk, FK Mladá Boleslav, SportovniListy.cz, FK Mladá Boleslav)