Fotbalisté Mladé Boleslavi si na jabloneckém stadionu, který se nazývá Střelnice, udělali střelnici

Mladoboleslavští fotbalisté se postarali o největší překvapení osmého kola fotbalové ligy, když uspěli v bojovném zápase na hřišti letošního účastníka základní skupiny Evropské ligy Jablonce nad Nisou herní disciplínou, střeleckou pohotovostí a výkonem brankáře Šedy, jenž chvílemi předváděl zázraky na hranici přírodních zákonů a tak výrazně přispěl k prvnímu boleslavskému zápasu bez inkasovaného gólu v aktuální ligové sezóně.

V prvním poločase po opatrném začátku měl Jablonec téměř půl hodiny převahu. Střely severočeských hráčů často blokovali boleslavští obránci a ty, které prošly, pochytal jistý Šeda.

Pak se aktivity ujali hosté. Ve 28. minutě Ladra přihrál Marešovi, jehož střelu brankář Hrubý vyrazil před sebe do míst, kde byl v tu chvíli Přikryl, který se po zemi trefil k pravé tyči - 0:1.

A za necelých pět minut bylo boleslavské vedení dvojnásobné. Ve 34. minutě Pauschekův přetažený centr Konaté hlavičkoval podle zmateného Hrubeše do brány, ale ještě před lajnou míč doklepl definitivně do sítě Komlichenko - 0:2.

Uklidnění v týmu Středočeschů na hřišti přišlo s třetím gólem v jablonecké brance. V 67. minutě se Boleslavi povedl brejk po pravé straně, v jehož finále si Přikrylův centr uvnitř soupeřova vápna krásně hrudí zpracoval Takács a v akrobatické střelecké pozici se trefil k pravé tyči, kam Hrubý nestihl skočit - 0:3.

Zápas se zdál být rozhodnutý, ovšem Jablonečtí neúnavně útočili a ve světle pomyslných reflektorů ovšem zářil boleslavský gólman Šeda.

"Bylo to zasloužené vítězství. V úvodní patnáctiminutovce jsme se nedobře srovnali s aktivní ofenzívou soupeře, ale z první střely jsme dali vedoucí gól a po něm byli odvážnější v útoku. Hráče jsem v poločase upozorňoval, že nic není hotovo a musím je pochválit, že začátek druhé půle odehráli aktivně, nenechali se zatlačit a třetím gólem rozhodli utkání. Díky výbornému výkonu brankáře Šedy jsme poprvé v této sezóně udrželi čisté konto. Komlichenko hraje dobře a je na nás všech, aby si střeleckou formu udržel. Šeda podal výborný výkon, předvedl dobré reflexy a za něho i za tým jsem rád za vychytanou nulu," prohlásil trenér Mladé Boleslavi Jozef Weber.

"Samozřejmě prohra mě mrzí. Soupeř nás vyškolil z proměňování šancí. Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale finální fáze byla hodně špatná. Co se nám dříve dařilo, to jsme tentokrát nezvládali. Z první vážnější situace se soupeř dostal do vedení. Bylo to nepříjemné a bohužel brzo jsme dostali druhou zbytečnou branku. Vzadu jsme před soupeřem couvali a pozdě dostupovali hráče. Po přestávce jsme posílili útok Chramostou a snažili se něco se zápasem udělat, ale dostali jsme třetí zbytečný gól, který utkání rozhodl. Góly jsme dostali po chybách, které jsme v předchozích zápasech nedělali. Celkově se nám zápas nevydařil, byli jsme dopředu aktivní jen pětadvacet minut, takže zasloužená naše porážka," řekl trenér Jablonce  Petr Rada.

Jablonec nad Nisou  16. září 2018

osmé  kolo

FK Jablonec – FK Mladá Boleslav 0:3 (0:2)
Branky: 28. Přikryl, 34. Komlichenko, 67. Takács * ŽK: Doležal, Holeš - Konaté, Ladra, Mareš * Rozhodčí: Julínek - Podaný, Kubr * Diváků: 3011
FK Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Hanousek - Masopust (75. Acosta), Trávník, Hübschman (65. Ikaunieks), Považanec, Jovovič (46. Chramosta) - Doležal.
FK Mladá Boleslav: Šeda - Pauschek, Chaluš, Hůlka, Keresteš - Takács, Mareš (85. Hubínek) - Ladra (64. Džafič), Přikryl (89. Diviš), Konaté - Komlichenko.

SportovníListy.cz rovněž napsaly

Fotbalisté Dukly konečně vyhráli, ale až v osmém ligovém kole. Dukla - Liberec 2:0
(jk, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)